Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nakup v alza

Zdravim,

vyzna se nekdo v problematice nakupu docasne nedostupnych komponent do PC sestavy?
Jde o to, že se asi pred 2 tydny udelala objednavka na slusny herni kompik (40k).. cekam na 2 veci ktere bych nerad menil na jinou komponentu. Takze objednano, v objednavce je napsana cena.
Na muj dotaz zda-li bude cena az bude objednavka kompletni aktualni vzhledem k datu kompletace mi bylo receno ze nikoliv, ze plati ceny uvedene v den objednani.
Jenze cena te sestavy uz klesla o 2k (prichod novych ATIn srazil nV) atd. To uz je pro me vyhodnejsi objednavku zrusit pro nedostupnost a objednat to same znova 3-[ a ušetrim.
Co byste v takovem pripade delali vy?

Jako že si někdo objedná u Alza věc za domluvenou cenu $80 (v korunách), kterou sami v tu chvíli kupují za $60 a zbytek mají výdělek. Pak Ping Pong zlevní o $20, tak i oni ve svém obchodě zlevní o $20 (v korunách) a objednávku z doby, kdy byla cena jiná vyřídí bez jakéhokoli svého výdělku, aby byli solidní? Kam by přišli? ::)

Je uplne bezny v solidnim obchode, ze objednas neco za nejakou cenu, co prave neni na sklade a kdyz cena klesne, tak samozrejme kupujes za snizenou a pokud jde nahoru, kupujes za tu puvodni smluvenou. Pokud jde nahoru o hodne, tak se preceni a platis vyssi a nebo muzes bez problemu zrusit objednavku. Tohle je bezna praxe tam kde kupuju, ale nevim o kolik procent nahoru to musi jit, aby ti to precenili smerem nahoru. Dolu samozrejme platis nizsi cenu, protoze i oni za nizsi nakoupi, protoze to samozrejme na sklade nemeli. Nevim jak je to v Alze, tu neznam. ale pokud by nechteli precenit na nizsi cenu, tak bych normalne objednavku zrusil. JInak si ale myslim jak uz nekdo psal, ze je totalni kravina na neco cekat, protoze muzes taky cekat do aleluja. POkud se vylozene neceka ne nejaky spek.