Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SMART TV z obycajneho TV

Hladam moznost ako na starsom TV (ma HDMI a USB vstupy) prehravat videa, prezentacia, fotografie atd, pripadne (toto by bola vyhoda) ho aj cely ovladat z klavesnice, mobilu alebo nejakeho ineho PC.
Tieto subory by boli na nejakom sietovom PC (nedostupne cez WiFi, len po kabli).
Z roznych dovodov ho nemozem pripojit priamo na nejake PC (cez HDMI), pripojenie do PC sieti (kablom) je mozne, ale zas len cez nejake zariadenie kedze TV nema sietove pripojenie.
Rozmyslam nad 3 moznostami:
- google chromecast
- nejaky iny muldimedialny box
- mini PC pripojitelne priamo na USB

Ktoru moznost by ste odporucili? Alebo je lepsie nejake ine riesenie?
Hladam spolahlive riesenie kde sa nebudem musiet trapis s pripadnou nekompatibilitou suborov na prehravanie, s nestabilitou systemu alebo nespolahlivostou ovladanie.

Vdaka

- Labuznicka zalezitost i na TV 4K@HDR (Tegra X1 se opravdu povedla) ! Ale mozna by mu stacil i podstatne levnejsi Chromecast .
* Od stejného vyrobce mam jen Shield Tablet (prvni verzi), TV jsem zkousel, v té dobe kdy to vyslo teprve vychazeli prvni opravne balicky, ted je opravdu na urovni.

- Vlastnik grafické karty NVIDIA muze pres NV@TV hrat i PC hry ne ? (tedy PC -> TV jako Steam Link, mimo moznost GRID PC hry na NV serverech)

Jít by to mělo. Ale nikdy jsem se nedostal k tomu, abych to pořádně vyzkoušel. A máš i pravdu, že by mu možná stačilo i něco levnějšího. Já si to kupovat hlavně kvůli tomu, abych měl jistotu, že to přehraje úplně vše i za pár let.
A navíc jsem to kupovat v akci za 4000 Kč, při současné ceně bych si to asi rozmýšlel.

- Chromecast koupit muze, vyzkousené nemam, ale jestli chce i "klavesnici i mys" myslim ze by na tom mohla fungovat kombinace bezdratatu pomoci Bluettoth.
* Diky tem USB portu (do kterych zapoji pozadovanou klavesnici i mys nebo proc ne i externi HDD), neni raspberry (kolik 40Euro?) taky spatna volba, instalace neni slozita, i kdyz Chromecast jen zapoji a funguje, proc by volba s Pi3 musela byt hned kravina ? (NV shield chapu, ten je zbytecne drahej k ohledu na to co tazatel chce)

Hladam spolahlive riesenie kde sa nebudem musiet trapis s pripadnou nekompatibilitou suborov na prehravanie

- Jojo, ty urcite Chromecast vsechny prehraje ?! :-)

- I kdyby to mel instalovat, zvladne to kazdy, OSMC tak jak i jiné OS maji SW instalatory, jen vlozis SD kartu do PC, spustit Instalacku, zvoli pro jaké zarizeni instalacka je a stiskne "install", vytvorenou SD vlozi zpet do raspberry a spusti.

[installation-osmc-raspberry-pi-1.png]

Ja to bral přímo z Hardkernelu, do týdne to bylo doma. Ale připočti si cca 700,- Kč (clo a vyřízení proclení přes Fedex). 350,- Kč by se dalo asi ušetřit, kdyby sis to proclil sám...

Fedex jsou docela vychánci, těch 350 si účtujou za akceptaci přímé platby za clo, která byla vlastně nižší (mají tam 2% ale minálně 350)... Ale co už, zas to bylo vyřízeno bez problému...

Jen dodám, že ten 400 mpbs fajl už to nedá...:-)

Ale nemělo by to vadit...

For Ultra HD (4K) Videos, it looks like the new BD spec calls for 10-Bit H.265 encoding and allows for a maximum bitrate of 128 Mbps. I'm not entirely sure whether this is just for video, audio and video combined, or the total allowable data transfer rate (audio, video, java, etc). It's probably a safe bet that, if your media player can play the 140 Mbps Jellyfish File, you should be good to go for UHD rips.