Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sháním náhražku chladiče chipsetu (MB ASUS A8N-E)

Zdravím, mám prosbu, jestli byste mi nedokázali poradit, jestli se dá v dnešní době ještě sehnat nějaký aktivní větráček na chipset desky ASUS A8N-E. Dávám dokopy jednu mrtvolu, ve které se ten původní připekl.

Pro ilustraci: https://www.ebay.com/itm/ASUS-North-Bridge-Chipset-Fan-Repair-Kit-A8N5X-K8N4E-A8N-E-A8N-SLI-Deluxe-/161449868340 (samozřejmě bych rád někde v ČR a ideálně nový díl).

Koukám ale taky, že někdo tam má pasiv: https://www.sbazar.cz/blaster/detail/29147681-zakladni-deska-asus-pro-amd-socket-939 (zkusit tedy sehnat něco takového?)

tak na tu desku jsem neklikal, stačila mi první fotka hnusného větráku. nforce je humáč, to připouštím.
teď jsem rozpačit, na druhou stranu si vybavuju jak výrobci montovali své luftníky na 10mm parodie chladičů, které neměly čím vést a vyzařovat teplo, i kdyby se ten luftník strhal.
pokud bude ten chipsetový pasiv v proudu vzduchu ze vstupu dozadu nebo do horního zdroje, mohlo by to vyjít.
ale jestli na něj bude plivat horký vzduch i blbě tvarovaný chladič cpu, bude vhodné sledovat teploty třeba hwmonitorem.

Tak mám tu novější nForce 570 SLi s pasivem sice topí jak prase ale jede to prkno 11 let,měl sem tu i prkno se soc 939 z bazaru kdysi a hodil jsem tam pasiv taky protože tam nic nebylo,sice sem na tom jel krátkou dobu ale nic se neupeklo,otázka o kolik víc srazí teploty ten miny točák vs robustnější pasiv.....