Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojení SSD

Dobrý den,
mám v notebooku volný slot pro disk. Nemám ale jasno, jak se disk připojí. U minulého jsem ho zasunul místo DVD. Snažil jsem se to nějak vyfotit, ale není to nic moc. SSD disk se tam prostě jen tak nějak zasune a zacvakne a nebo potřebuji kabel? Rozhraní je SATA. SSD bych rád Crucial MX500 500GB.
Díky

Řešení:

Hezký den,
u Aceru nedávají uvedené konektory, pokud tam není úložiště již z výroby. Snad by pomohl servis Aceru.

Nevěříte správně. Já jsem viděl hromadu videí, ale vždycky tam kouká takový kus, z které čouhají kontakty, na které dosedne protikus disku. Jenže tenhle notebook má pro disk prostě prostor kvádrovitého tvaru, kde není nic, kde by se daly kontakty zacvaknout.

Aha, tak to mě nenapadlo. Z Aceru mi, když jsem se ptal na rozhraní disku, mimo jiné napsali, že pokud si netroufnu sám, tak to mám zanést Acer expertovi. Nečekal jsem, že tam konektor nebude vůbec. Díky za info. Měl jsem v plánu odkrýt celé víko :-)

Přesně tak. Známý si také koupil Acer schválně s SSD s tím, že si tam osadí do volné 2,5" pozice druhý disk a když to otevřel tak zjistil, že si osadí tak kulový protože tam jaksi nejsou sata konektory. Vyřešil to tím, že Acer vrátil zpět a koupil si Dell. V tomto případě prostě Acer krásně a tiše vydrbává se zákazníky...

Jedná se o následek ořezávání nákladů s cílem uspořit. Chudáci zákazníci, draze to doplatí. Přeprava do servisu zásilkou znamená riziko poškození při přepravě. Acer ušetřil pár centů, ale značně zkomplikoval život zákazníkovi. Pak si běžte koupit Acer ...

Tak já to mám za rohem. Notebook přinesu osobně. Spíš jsem zvědavej, kolik to bude stát. Zdarma to asi nebude. On ten notebook není vůbec špatný - v testech dopadl dobře a třeba moje stávající Lenovo E550 mu nesahá zpracováním, displejem a touchpadem ani po kotníky a to byl Acer levnější. Mimo téma - z trojice mých notebooků (Elitebook, E550, TravelMate) bylo to Lenovo nejhorší a koupě těžce lituju.