Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunguje mi Wi-Fi internet na notebooku (Obmedzeny Pristup)

Zdravím, potreboval by som poradiť včera po reštartovaní notebooku mi prestal fungovať internet teda wifi na ňom pri ikonke mojho wifi vypísalo: "obmedzený prístup" a z domácej siete sa stala verejná sieť s podnápisom "unidentified network" tak som to skúšal vy-googliť ale nepomohli veci typu ipconfig/release /renew v cmd ani flushDNS... Pri riešení problémov my vyskakuje veta: "Pripojenie bezdrôtovej siete nemá platnú konfiguráciu IP" ... Podľa videí na YT som sa pokúšal do IPv4 brány nasadiť čísla uvedené v danom videu ale to tiež nepomohlo.. Chcel by som poprosiť nejaké rady... Ospravedlňujem sa vopred za gramatiku.. a Ďakujem za prípadné rady...

Změna předmětu, původně: Nefunguje mi Wi-Fi INTERNET na notebooku (Obmedzeny Pristup) POMOC
Výkřiky typu POMOC případně HELP nejsou nutné. (host)

Je volovina nastavovať pre domácu sieť údaje, ktoré si videl niekde na YT - tie údaje patria nejakej inej sieti, niekde v Tramtárii.
A pritom stačí len toto
[1-0.png]
A po tomto počítač/notebook "zožerie" všetko, čo mu router ponúkne (ak sa prihlásiš so tej správnej siete. Samozrejme - na routeri DHCP zapnuté).

ano, uvedomujem si bohužiaľ až teraz, že to bola hlúposť .. Čísla som potom vymazal a nechal aj DNS aj Ip adresu naspat na získaní automaticky ale problém to nevyriešilo.. Neviem ale nastaviť sieť naspäť na domácu stále mi tam píše verejnú sieť a neviem ako to zmeniť

ja len to nemôžem stiahnut na tento notebook lebo mi tam nejde internet.. a čo sa týka toho DHCP tak na druhom pc je to povolené a internet ide a v IPV 4 mi píše že " získať adresu IP" nemalo by to písať " získať adresu IP zo serveru DHCP " ?

system Windows 7-ička.. hladam usbčko kde si hodim ten cleaner, takže to som neurobil .. reštartovaný bol po každej zmene.. tie ovladače mam odstraniť a naspat nainštalovať ?

Myslite ze bude mať uplna obnova windowsu nejaký dopad na internet ? mohlo by sa to nejak celé reštartovať ?

Pretože pripojovanie k tej sieti je nastavené tak, aby sa pripájalo automaticky. Otvor si Centrum sieti - vyber Pripojiť k sieti a vyhľadaj v zozname tú svoju. Nastavenia WiFi karty ponechaj na Automaticky. Po pripojení k tvojej sieti (SSID) ťa vyzve na zadanie hesla. Zároveň tam odškrtneš, aby sa toto pripájalo vždy, pokiaľ je sieť v dosahu (to bude preferencia pre túto sieť, aby sa ihneď prihlásilo k sieti).
Ak v zozname máš tú verejnú sieť - tak ju odstráň.

Neviem ale nastaviť sieť naspäť na domácu stále mi tam píše verejnú sieť

stáhnout a spustit .reg soubor z přílohy, restartovat.
další možnosti:
https://www.sevenforums.com/tutorials/71408-unidentified-networks-set-private-public.html
https://www.tenforums.com/tutorials/6815-set-network-location-private-public-windows-10-a.html

zkontrolovat, jestli funguje připojení kabelem k routeru.
když vůbec nefungují síťové služby, těžko to opravovat přes nefunkční wifi.

[TiP] ~ Vypni a zapni ruter. (nekolikrat jsem tak obdobny pripad vyresil, vzdy nemusi a neni problém na strane PC).
* Vytahnul jsem ruter z el site, spustil CMD a aplikoval moji 3 trojkou prikazu k obnoveni jak vrstvy TCP|IPV4, tak pravidla Firewallu (pak zapojil ruter zpet a spustil ho, tak jako PC:

netsh interface ip reset

+ Obnoveni nastaveni vrstvy (OSI) IPV4 :

netsh winsock reset all

+ Obnoveni nastaveni pravidel pro FireWall :

netsh advfirewall reset

* Nasleduje restart PC.

Ne, mel jsi ho jen na 3-5 minut vytahnout z elektriky. Ty prikazy byly jen mezi tim, neni pravidlem ze to mas delat kdyz je vyplej ruter :-)
* Promin ale nemamcas to cist cele, ale jestli pouzivas wifi est ak zkus lan, a jestli LAqn tak zkus jinu KABEL

A OS ti napise jakej problem, kdyz klines pravym tlacitkem na tu sit a das opravit?
*Po kontrole overeni by jsi mel videt takove okenko kde je vypsany prubeh a duvod error proc nebylo pripojeni provedeno.

- :!: Pred nejakou reinstalaci zkus třeba "Ubuntu Live", jestli ti jede LAN k vylouceni HW problemu.

- A ta LAN ?
- Jestli se nepripojis ani po zadani prikazu (tak zkus to LIVE CD, jestli ti Wifi funguje) -> :
* Po zadani, budes mit vychozi nastavni pro tvoji sit Wifi, jestli ti nepojede, problém bych zacal hledat jinde.

netsh winhttp reset proxy
netsh winhttp reset tracing
netsh winsock reset catalog
netsh int ipv4 reset catalog
netsh int ipv6 reset catalog

a ano rozmyslal som ci sa nestala nejaka HW chyba v notebooku

- Ty prikazy jsi zadal ?
- Ano, proto by nebylo naskodu spustit misto Windows, nejaky Live OS (systém jako UBUNTU které se spusti z klice USB), bez potreby instalace.
"KDE MOHU UBUNTU STAHNOUT ?" : https://www.ubuntu.cz

JESTE OTAZECKA ! Jaky mas nastaveny KRAJ , ZEM a podobne ?
* Treba to s tim nesouvisi, ale nemeli by jsme nic nechat na pospas ne ?! :-)