Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno W7 cmd zvacsit okno

Pekny vecer...

Potrebujem rychlu pomoc: mam tu ntb s w7, rozlisenie 1600x900, vsetko ok, len potebujem pisat do cmd a nevidim poriadne, nahradne okuliare 5km. Nejaky trik aby som nemal blchy?
Vie mi prosim niekto napisat prikaz na zvacsenie, co by som si skopcil...

Vdaka..

win7cz až snad w10 trpí tupou chybou - mají nastavený neexistující font, který nahradí něčím systémovým 5x4 bodů a pidokno je nečitelné. mrchosoft si toho nedokázal 10 let všimnout a opravit.
můžeš si to otunit / googlit co je co:

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Console]
"FontSize"=dword:000e0000
"FontFamily"=dword:00000036
"FontWeight"=dword:00000190
"FaceName"="Lucida Console"
"QuickEdit"=dword:00000001
"ScreenColors"=dword:00000070
"ScreenBufferSize"=dword:029a0050
"WindowSize"=dword:00320050

další nastavení příkazového řádku:

REGEDIT4

; CompletionChar=09 - tabelator doplnuje nazvy souboru
; AutoRun-zde pozadi 7 sv.sede, pismo 0 cerne. Jine: 1 tm.modra, 8 seda
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Command Processor]
"AutoRun"="title %username% @ %userdomain%"
"CompletionChar"=dword:00000009
"DefaultColor"=dword:00000070
"EnableExtensions"=dword:00000001

je vidět, že barva okna se dá nastavit na dvou místech. nevím které nastavení má přednost.
jedna technická: když to otuníš přes nastavovátka v grafickém menu, v registrech se vytvoří podklíč s nesmyslným názvem toho okna a bude to platit jen pro něj = smazal bych ho.