Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Zdravim,

rad by som si vylepsil svoju pc zostavu urcenu najma na hry.
Momentalne je v takomto zlozeni:

Procesor: Intel Core i5-6500 3.20GHz
MB: MSI H170 GAMING M3
RAM: 2x4GB HyperX Fury DDR4 2133 MHz
Zdroj: CoolerMaster G650
GK: MSI GTX 960 2GB

Teraz by som chcel kupit novu grafiku asi tuto: https://www.alza.sk/msi-gtx-1060-gaming-x-6g-d4367058.htm
A takisto by som chcel zdvojnasobit RAM cize kupit este raz to co tam uz mam.

Bolo by to ok vzhladom na zdroj, zakladnu dosku a CPU? Na kolko FPS by som asi vytiahol najnovsie hry pri FullHD?

Dakujem

"IMHO" ! Myslim ze UPGRD grafické karty je zcela dostatecny, jiz tak s GTX@1060 6Gb budes mit, co ja vim podstne vic FPS jak ted s GTX@960 zalezi od hry, nastaveni, ale od boku bych rekl okolo +- "20FPS" navíc v rozliseni FHD@1080p. Navic + 3x tolik VRAM (pameti video).
* RAM navíc se vzdy hodi, ale ta koupe grafické karty by mela stacit, zbytek sestavy je stale slusnej.

- Zdroj bude mit stale i v plném vytizeni s GTX@1060 stale rezervu, po této strance bys to také resit nemusel (tedy jestli to myslis tak, ze kdyz osadis GTX@1060, jestli musis menit zdroj).

PS : Potom, jestli vahas s tou RAM, nahledni pri hrani jak mas tu [RAM] vytizenou, jestli nepresahuje 90% u kazdé druhé hry, tak klidne s UPGRD [RAM] jeste pockej ;-)

[TiP] ~ :i: "Jak zmerim vytizeni RAM ve hre" ?
"PlayClaw" : Velmi rad bych ti doporucil nasledujici SW https://playclaw.com/
* Takle uvidis vytizeni 'RAM' ale i 'CPU' nebo 'LAN', 'HDD', samozrejme i Frames/S (FPS) dle toho co si nastavis rohu obrazovky behem hrani.

Zdravim,

takze som nakoniec spravil, co som zamyslal a kupil som tu novu kartu aj RAM. Vyskytol sa mi ale jeden technicky problem, kedy mi po doplneni tych dvoch novych pamati crashuje Windows. Ked tam necham iba 2 kusy (ci nove alebo stare) vsetko ide ok ale ked tam su vsetky styri tak to stale pada(objavi sa modra obrazovka) a vzdy s inym reportom. Nevedeli by ste mi prosim poradit?