Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s 5.1 zvukem

Dobrý den,
Vlastním reproduktory ,,Genius SW HF 5.1 5000''. Když jsem propojoval všechen 6 RCA konektorů na 3 jacky do pc, nastavil jsem v Realteku Reproduktory na ,,5.1 Surround'', konfiguroval jsem reproduktory na ,,L/P, ZL/ZP, S/Sub'', vše jsem si pečlivě nastavil a když jsem zkoušel otestovat reproduktory, tak mi přední levý hral ůplně potichu, pravý v poho, středový taky v poho, zadní levý vůbec a zadní pravý mi hrál na na zadní levé straně reproduktoru. Když jsem si četl specifikace výrobce, tak prý mají tyto reproduktory podporovat max 20 000 Hz, přičemž v Realteku jde nastavit minimum 44 100 Hz. Když jsem si připojil normál stereo přes mobil, reproduktory fungovali v poho.
Ještě dodám, že používám růžový jack jako ,,S/Sub'', zelený jako,,Front Speakers'' a modrý jako ,,ZL/ZP''.
Díky moc za každou radu. :-)

Kategorii jsem dal jako ,,Ostatní'', jelikož neznám příčinu problému.

reproduktory "nepodporuji" nic do max. 20.000Hz, to je jen reklamni krasozvast "hrajeme od 20Hz do 20kHz" (ha-ha-ha...), Realtek ma prevodniky D/A ktere jedou na - volitelne treba - 44,1kHz, 48kHz... 96kHz...? Je to jedno, na tom nezalezi (vyssi sample-rate = cistejsi/min zkreslene vyssi frekvence, stejne to nikdo nepozna a musi byt i zdroj zvukui v te kvalite). Primarne chce zkontrolovat kabely a konektory, a kam mate co vlastne pripojene vs. nastaveni - v ovladacim panelu ke zvukovce by melo jit navolit co je na kterem vstupu/vystupu. Priklad u zakladni desky - co kam, u vas "6-channel":

[bc905f8f_vbattach213740.png]