Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mrtvá grafika?

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu..

notebook normálně fungoval jen poslední dobou občas místo videa ukazoval mihotající se zelenou obrazovku, ale opravdu jenom u videí, u her nebyl problém, teplota podle speedfanu vždycky v pohodě (při zátěži max 80 stupňů na GPU). Dneska modrá smrt, zásek a pak už jen rozhozený obraz viz příloha.

- reinstalovat ovladače jsem zkoušel
- obraz je rozhozený i v biosu
- nejde připojit externí monitor přes hdmi
-notebook se dá ovládat převážně jen přes teamviewer

Je mrtvá grafika?

Předem děkuji za rady.

Ahoj.
• V prvé rade, bez na stranky vyrobce toho [NTBooku] kde v nabidce ovladacu najdes polozku typu "Firmware|BIOS".
• Vyber posledni verzi BIOSu stahni ho a podle toho, jestli umoznuje Flash BIOS, fleshni ho pres 'BIOS', jestli né, tak pre 'Windows' pomoci prilozeného EXE.

"OBRAZKOVY POSTUP" : Najdes zde HOW TO FLASH THE BIOS
*Obrazky jsou pro desktop, ale jde o stejnou politiku postupu..
[image022.jpg]

:!: Jestli budes "flash" provadet pres OS, doporucil bych ti dezaktivovat Antivirus, nebo jiny SW ktery by mohl flash narusit.
* Nic tezkého, spustis, vyskoci ti okynko kde mas oznacit kde je urcity ROM k aktualizaci BIOSu (zpravidla je ve stejné slozce jak samotny 'exe'cutable), ten oznacis a das "Flash".

• Mas li v Notebooku vic [RAM] tak jednu vytahni a zkus [NTB] spustit znovu. Kdyby jsi mel jednu bokem na TEST, moc by to pomohlo.
* Jestli je NTB jeste v zaruce a RAM je pod klavesnici, tak ji radeji nerozdelavej (kvuli mozné strate zaruky vlastnim zasahem do struktury) a NTB posli do servisu.

[Proc toto vsechno ?]
• V pripade ze jde o [IGP], jeho VRAM tvori [RAM], ktera jestli neni v poradku, nebude ani IGP (nic spolecného s GPU Nvidia, druhym GCHipem, ten ma na desce zatavenou svoji V-DDR)
* "Neni podminkou", ale jestli mas artefakty [i](ctverecky) v BIOSu, jedes na IGP nebo Nvidia ? Podle mne budes IMHO v "GUI - BIOSu" na IGP :-)[/i]

• V mnoha pripadech (v SAV ve kterém jsem NTB Dig, byla mGPU jen vinikem z 25% kde hlavni pricinou jsou chyby/error co vraci jeho VRAM), kde artefakty a podobne muze delat i profil napajeni kuprikladu [CPU], spatny napajeci profil [RAM], S/N BRIDGE / PECI Tsondy, tak jak jejich mozné poskozeni.
• To samé plati pro CPU, tak jak jeho BRIDGE, kde hlavne u NTB jsou profile nekdy hodne utahlé kvuli tomu aby co nejvic prodlouzili delku baterie. Nova verze BIOSu by mohla nekteré veci opravit, proto bych jeho UP doporucil "Alespon obnov vychozi nastaveni BIOSu".

[TiP] ~ :i: Na otestovani [RAM] muzes pouzit kuprikladu http://www.memtest.org/#downiso (na zacatek staci jen 'rychly test'), zpravidla jestli je [RAM] opravdu v takovém stavu ze vyhazuje 'BSOD', chybu ukaze i v rychlém. Kdyz uz tam budes, vechny informace o tvé HW ukazuje korektni hodnoty ? (jako velikost RAM, CPU a jeho frekvence atd, zadné bizardnosti ?)
* Zda-li vse (testy) budou v poradku, také bych se priklanel k problému se samotnym GChipem tak jak ti uz pisou kluci nahore, nebo spis problému s jeho VRAM kterou tyto artefakty doprovazi

[memtest_mainmenu_small.png]