Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Které procesory umí hw akceleraci 10bit H264 ?

Které procesory zvládají dekodovat a které enkodovat 10bit. H264 video? Bohužel v tabulce jsem to nenašel (a HEVC mě nezajímá)

https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Quick_Sync_Video
https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_HD,_UHD_and_Iris_Graphics#Capabilities_.28GPU_video_acceleration.29

Případně je to schované v Levels a Profiles ? ( https://en.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC#Profiles )

připomínám, že mě zajímá enkódování.

Další věc, která při hevc_qsv nejde : nastavení parametr preset ( (very)slow(er),...fast(er) apod) – tyto parametry se v QSV mapují na "TargetUsage" – tradeoff mezi rychlostí a kvalitou při stejném bitrate: Zatímco u H264 se zobrazí v logu a je znát vyšší kvalita (rychlost klesne minimálně například z 2.48x na 2.39x realtime ), zatímco v HEVC je to stále 4 (~medium)

Mimochodem Skylake je sice "2 roky starý", ale KDYSI se mi zdá dost přehnané
pokud by byl placený, tak by mi to nešlo. mě to funguje OK

Otázka je co znamená zánovní, když každý rok vychází nové řady procesorů.

Ještě to mohu zkusit na Haswellu, jak si s tím poradí.

Technický dotaz: na wikipedii se píše, že například Haswell a Broadwell mají "PARTIAL" podporu dekódování HEVC (až další mají "pořádnou-fixed function). Myslí se tím , že to není "fixed function" a to znamená, že je to přes shadery nebo je tam ještě nějaká jiná možnost?
– Existuje i něco podobného i pro enkódování, nebo tam žádný mezistupeň není (buď softwarově nebo quicksync)?

Další věc, která zpomaluje výkon je změna velikosti videa (z 3.3x na 2.5xú. Z nějakého důvodu mi nejde -vf scale_qsv=WxH (údajně rychlý scaler quicksync), píše to v logu spustu věcí jako
Impossible to convert the formats supported by the filter
Error reinitializing filters
Failed to inject frame into network :Function not implemented (opravdu to není z wiresharku)
Error while processing the decoded data

Podle mě je problém, že tento druh filtru vyždauje nějak "nedekomprimované" snímky, ale nevím jak toho docílit (zkoušel jsem před -i dát hwaccel qsc - c:v hevc_qsv)

Info:
https://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/white-papers/quicksync-video-ffmpeg-install-valid.pdf
https://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/white-papers/cloud-computing-quicksync-video-ffmpeg-white-paper.pdf

Tady asi k tomu tezko nekdo rekne vic, encoding je trochu jine kafe nez prehravani/decoding. U nas se tomu trochu venuje kolega, tak jen referuju co se tyce "vysledku", ale technicke detaily nevim/nevidim do toho az takhle do hloubky.

Skylake je stary 3 roky, ale vyvoj zrovna v te podpore formatu videa je znat = mame od te doby dalsi 2 generace Intelu - vykonem CPU cca. stejne, ale zrovna v QSV o neco dal. Mam pocit ze se cosi nepovedlo u Kabylake (nevysel prej vubec Intel Media SDK s podporou Kaby-, a primo reakce Intelu - "chcete encoding = pouzijte Skylake generaci"), pro Cofee- support dle vseho je, nejak od 3.2018 cca. - a melo by jit i HEVC 10b, netusim co .h264. Jeste nebyl cas se tomu venovat, bohuzel.