Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč bluetooth sluchátko "nehraje" na mobilu při zapnutí rádia?

Koupil jsem si, za 50,- Kč ;-), ušní sluchátko bluetooth S530 (pecku do ucha) pro poslouchání audioknih a zvuku při promítání videí na smartphonu, tabletu i NB, aby bylo možno poslouchat zvuk bez rušení okolí a bez připojení sluchátek s kabely. Což je výhodné hlavně na "veřejnosti", abych nevypadal jako "puberťák".:-D
Je to perfektní, vše funguje, jak na přehrávání hudby a audioknih i na zvuk videa, ale když pustím klasické rádio, tak sice slyším "klapání" při přelaďování, ale zvuk pořadu ne. 3-[
Při zapnutí reproduktoru smartphonu rádio jde, ale na to sluchátko bluetooth to nejde.
Pro poslouchání rádia musí být totiž vsunut jack do konektoru sluchátek na mobilu, s kouskem kablíku (nebo sluchátka s kablíkem), jako anténa, čímž vlastně vypínám vlastní sluchátko v mobilu.
Je možné, že je toto důvodem?
A jak případně vyřešit, aby bylo možno i rádio na toto sluchátko poslouchat?:-p

Ta aplikace pro přesměrování, ani jí podobné nefungují dobře. Zvuk je jaksi zkreslený a slabý. Ale instaloval jsem aplikaci CZ Rádio a s tou to jde perfekt. Pouze drobná nevýhoda, je to intermetový a je nutno být online na internetu.
Ale zase to nepotřebuje tu "anténu"- jack a kabel do zdířky sluchátek (což je asi dobré).
A žádnou aplikaci rádia přímo na FM jsem zatím neobjevil, všechny co jsem (zatím) zkoušel jsou internetové.
Ale i tak za radu děkuju, většinou používám wifi a tak to bude stačit a to konkrétně ta aplikace CZ Rádio je fajn.
Pouze na chatě wifi nemám a musel bych jít na data. Ale tam mám možnosti jiné a tak to zase tak moc nevadí.:-D

Jedině přes appku hochu, jinak to asi nepůjde. Osobně vidím jako lepší pro tohle bezdrátová sluchátka která jsou ale navzájem propojená kabelem, ty mají totiž i onu "anténku" a mikrofon. Jasně, nechceš vypadat jako puboš ale za jakou cenu...

Jednalo se mi opravdu o "nenápadnost". :-D
Jinak klasická skuchátka, v nichž můžu přijímat FM stanice mám typu 5 v 1. A v současnosti mám objednána ještě i klasická bluetoot sluchátka s mikrofonem, která to rovněž "umí". Takže v soukromí to vyřešeno mám.;-)
Jinak, nelichoť mi s "hochem", spíš mi říkej dědku.:-D A dovedeš si mě představit, jak sedím v čekárně u doktora se sluchátky na uších?::) A bohužel, musím tam podstatně častěji než "za mlada". :-(
A když mám v uchu tohle sluchátko, tak si mohou ostatní myslet, že jsem pouze nedoslýchavý, což, v mém věku, už není nic neobvyklého.:-D