Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota GK při hraní

Bré odpoledne, chtěl bych se zeptat na jednu otázku. Dělal jsem menší upgrade PC (CPU, RAM, ZD,..), jen jsem ještě nedokupoval novou GK, mám starou HD7790 1GB - má jen jeden větrák a při hraní her (těch náročnějších) dosahují teploty až 75-80 stupňů..tak mě zajímá, jestli je to ještě OK. Vím, že je to stará grafika, tak to topit bude, ale abych jí zbytečně netrápil při takových teplotách a radši počkal na tu novou.
Díky za odpovědi. :)

- Jestli nepreshne na dlohou dobu 80C° v zatezi, tak je to u techto GK v poradku.
- Nekteré grafické chipy maji kritické az 90, nebo i 100C°, neni na to jedno meritko, zalezi od urcitého GPU. V IDLE by jsi mel mit okolo 30-35C°.
* Navic ted pres parné dny jdou teploty velmi snadno nahoru :-)

- To urcite. (profouknou zebra muze i tak nicim tim neuskodi)
- K ohledu na stari grafické karty i TPasta muze byt sucha (tedy az na polstarky u ram ty necshnou), ale 80C° tomu nejak nenasvedcuje..
* Myslim ze majitelé GK jako GTX@480 by o teplotach mohli vykladat, 95-100C° v zatezi jak nic, v SLI 110C° :x:..

Pravidelně 2x do měsíce profoukávám celý PC kompresorem a GK i vyndávám a profoukám pečlivě větrák i mřížky + před měsícem nová pasta..o PC se starám poměrně dobře..pravidelné vyfoukání i pasty měním. :)
Teď ještě budu dokupovat větráky do bedny, tak by to mělo být ok.
Dík oběma za rady.

Leckdo (hlásím se :D) by ti takové teploty i záviděl. Teplota je do 80 v richtigu pokud nemáš mini tower bednu s menší základní deskou, nevidím v tom problém. Ono ostatně uvidíš kam až můžeš jít podle toho, kdy se ti PC začne vypínat. Čím vyšší teplota, tím dříve ta grafika logicky odejde, víc se pálí. Pokud ji ale hodláš v dohledné době vyměňovat, myslím si že do 100 v pohodě můžeš jít.