Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování procesoru

Zdravím budu kupovat pc sestavu akorát se nemůžu rozhodnout mezi procesorem i7-8700 a nebo takktovacím 8700k jde o to že bych klidně taktoval problém je vtom že jsem to nikdy nedělal :D a tak nevím jak je to obtížné,může mi prosím někdo ryhle vysvětlit jak to nějak probíhá jestli se dá taktovat třeba ten procesor nějak jen přes nějakej program v pc a zdali to zvládne začátečník a nebo mám raději brát i7 8700 ,taky mi jde o to jak moc bude pokles ve výkonu mezi 8700 a 8700k děkuji za odpovědi.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

- Jestli potrebujes taktovat tak xxxK
[TiP] ~Jestli si chces jen hrat, tak si vem nejaké PC se zberného dvora a ten taktuj az do zniceni. Taktovat uz tak vykoné CPU je 'IMHO' zbytecné ..
* Mimo zbytecné i drahé, priplatit musis jak na zakladni desce, ktera musi Overcloking ustat, tak vykonym CPU Coolerem.

taky mi jde o to jak moc bude pokles ve výkonu mezi 8700 a 8700k děkuji za odpovědi.

- Pokles vykonu v cem ve hrach ? Kdyz tam vedle sebe PC s 8700 a 8700K tak rozdil nepoznas zarucene.

Konkrétní tip ti nedám. Já vybírám podle dostupných financí a aby deska obsahovala všechny potřebné konektory, což už splní snad každá deska. Pozor na ty levný, tam může být problém s nedostatkem USB. A taky beru raději modely s chladičem na napájecí kaskádě (okolo patice procesoru). Neberu úplně nejlevnější modely, ty bývají odrbaný na kvalitě součástek. IMHO něco okolo 2500 Kč stačí, když netaktuješ.
Ještě něco - vyhýbám se Gigabyte. Ne ani tak kvůli ne/kvalitě, ale mám od nich špatnou zkušenost s řízením větráku procesoru na úrovni BIOSu, takže raději MSI, ti to měli zmáklý dobře. Ale třeba se u Gigabyte polepšili.