Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkcna zvukovka

Otec volal, ze ma cerveny reprak vpravo dole tak som prisiel, pozriem a kua...zvuk na pc nejde.
Stravil som tu za tym hodinu, okrem bodu obnovy (ziadny nie je) som skusil asi vsetko. Vymazat zvukovku, znovu ju nahodit, potom este raz, tentoraz s ovladacmi od vyrobcu (je to integrovana na msi doske) a nic. Win hlasi, ze nie su pripojene repro ani sluchatka.
Repro aj sluchatka som testoval su ok. realtek manazaer na zvukovke zachyti odpojenie kabla a spyta sa po zapojeni co to je.
Podla pripojeneho obrazka vsetko komunikuje ok.[82741-poradna-jpg]
Okrem vadnej zvukovky ma uz nic nenapada. Ci ma niekto nejaku ideu?

Řešení:

Toto bol naozaj zaujimavy proble s necakanym riesenim.
Pozrel som sa na HkeyLocalMachine>Software>Microsoft>Windows>CurrentVersion>MMDevices>Audio kto ma opravnenia k tomuto klucu...a na moje pocudovanie chybal AudioEndpointBuilder a Audiosrv.
Nieco/niekto odoprel pristup OS k zvukovemu hw. Kedze sa mi nechcelo skumat kto, co kedy a ako prevzal som opravnenia skupinou Administrators. Nie je sice celkom koser co sa tyka bezpecnosti, ale na domacom pc....kaslat na to, funguje to.

net localgroup Administrators /add localservice

Toto bol naozaj zaujimavy proble s necakanym riesenim.
Pozrel som sa na HkeyLocalMachine>Software>Microsoft>Windows>CurrentVersion>MMDevices>Audio kto ma opravnenia k tomuto klucu...a na moje pocudovanie chybal AudioEndpointBuilder a Audiosrv.
Nieco/niekto odoprel pristup OS k zvukovemu hw. Kedze sa mi nechcelo skumat kto, co kedy a ako prevzal som opravnenia skupinou Administrators. Nie je sice celkom koser co sa tyka bezpecnosti, ale na domacom pc....kaslat na to, funguje to.

net localgroup Administrators /add localservice