Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BSOD uncorrectable hardware error

Zdravim , pred rokem jsem dostal PC z bazaru. Nebyl v dobrem stavu. Celou dobu jsem mel bluescreeny, bzucel zdroj, crashovaly aplikace. Koupil jsem si novy zdroj a RAMky a bzuceni spolecne s crashovanim aplikaci prestalo, ovsem bluescreeny mi nabihavaji porad a prijde mi ze vice casteji. Je to vazne otravne. Nevi nekdo prosim nejake programy, pomoci kterych bych mohl zjistit pricinu, v jakem hardwaru je chyba, nebo kdyby mohl kdokoliv z vlastnich zkusenosti neco poradit. Predem dekuji moc, jsem laik, tudiz nevim moc, co mam delat a do servisu se mi to davat nechce, pokud to jeste neni nutne a pokud jsem schopny zjistit pricinu timto zpusobem.

Změna předmětu, původně: BSOD (host)

Dobrý den,

v jakem hardwaru je chyba

a nemůže být chyba v softwaru?

zrejme bych ako prvé skusil preinštalovať / nainštalovať drivery. (ak sa jedná o značkovú zloženinu, tak na stránke výrobcu PC, inak hladáte model základnej dosky).
Operačný Systém je tam ten, ktorý tam bol už od kúpi? Alebo sa preinštaluvával?
na pozretie detailov o BSOD existuje BSOD viewer od Nirsoftu.

Ako prvé by bolo dobré napsať aký HardWare máte (model počítača, resp. jeho komponentov - AIDA64 môže pomôcť). A napísať presnú verziu OS ktorú používate.

BSOD mi vždy píše že je to "uncorrectable hardware error".
procesor AMD Phenom II 955 X4
motherboard ASROCK 980 / U3S3
GRAFIKA NVIDIA GTX 750 2GB GDDR5
RAM 8GB HYPERX (2X4GB) [NOVÉ]
HDD 500GB SATAIII/600 7200RPM 3,5''
ZDROJ SEASONIX S12 (NOVÝ)
WINDOWS 7 X64 PRO

Asi ti moc neporadim, ale mam tu taku podobnu zostavu s phenom II a OS Win7, teraz uz len ako zalozny komp a zhruba pred mesiacom mi zacal ten komp nahodne padat do BSOD (pricom dovtedy to bolo uplne stabilne), niekedy i tri krat za den, zakazdym v tom mal prsty kernel niekedy i s nejakym driverom, podozrieval som pamat ale 2dni beziaci memtest to nepotvrdil, a momentalne silno podozrievam ze v tom ma prsty MS s nejakou svojou poslednou aktualizaciou, lebo ked som skusal live linux tak mi to nepadalo. Takze sa chystam Win preinstalovat a potom uvidim ci to bolo Windowsami alebo bude chyba predsa len niekde v hw. Na tvojom mieste by som tiez zacal otestovanim pamate a ak bude ok, tak preinstalovat na cisty system a neaktualizovat pre istotu a uvidis ci to pojde ako ma alebo nie.

Prosím ťa pekne prestan uz tu trepať. Kto tu ma po tebe citať tie dementné pripomienky. Niektoré vlakna ma zaujímajú, ale stalo ich musí nekto niciť stupidníma komentama ako ty.
Alebo si ich označ ako mimo tému, nikoho tu nezaujíma tvoj nazor na microsoft alebo desiatky, tak nam to stale nevnucuj.
ďakujem pekne

na inej známej poradni si postol aspoň dump súbory,tam z toho vyplýva,že je hardwarovo neopravitelne poškodená zákl.doska,možno to bol dôvod,pre ktorý sa celý počítač ocitol v bazári a aj to,že si ho dostal,nikto už asi nemal nervy na ňom niečo opravovať.....