Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkcni sitova karta

Dobry den,
kdyz pripojim kabel, ktery je rozvedeny puvodem skrz switch, dale skrz router do rozvodu po dome do notebooku, tak mi internet normalne funguje.
Ale kdyz ho pripojim do stolniho pc, tak mi v centru sitovych pripojeni preskakuje mezi stavy povoleno, identifikace a sitovy kabel byl odpojen, pricemz kabel v pc je a dokonce i blika.
Muze byt zavada v sitove karte ? Popripade jak to opravit, nahradit, nebo cokoliv ? Dekuji moc.

- Tak ho zapoj primo do ruteru a uvidis. (takle vyloucis mozny problém v obvodu)
* Spis nastaveni, nemusi byt hned vadna sitova karta.

- O jakou sitovou kartu jde ? Ovladac byl v poslednich dnech aktualizovan ? Naké jiné manipulace, nastavovani site ?
- Zkus tu kartu restartovat "znovu nahodit" pravy klik na sitovy "adapter" -> "opravit", nebo pomoci [PowerShell] :

Restart-NetAdapter -Name LAN

[Jak zjistim jaku mam sitovou kartu|Ethernet ?]
- Jedna z moznosti, jestli mas jeste otevreny [Powershel], si muzes nechat vypsat bez zachazeni do detailu které adaptery jsou v provozu :

Get-NetAdapter | ft -a

[82753-vypis-sitovych-adapteru-jpg]

- Popripade vsechny :
* Jako na obrazku vyse, nas zajima jelikoz si pripojen pres kabel Ethernet, v mém pripajde 'cervene oznacen' jde o integrovany Intel® Ethernet Connection I219 Series

get-wmiobject win32_networkadapter | Select-Object NAME

[82747-ps-lcard-png]

[KDE MOHU NAJIT ZOBRAZENI NASTAVENI PRO MUJ SITOVY ADAPTER ?]
- Pro nahlednuti na parametry pro nastavni site, staci pro zakladni vypis :

Get-NetAdapterAdvancedProperty

[TiP] ~ Informace o nastaveni sitového adaptéru které budeme potrebovat a prozradi nam o mozném problému vice muzes ulozit kuprikladu do textového souboru a ten soubor zde prilozit do tvého vlakna, v nasem pripade pujde o soubor PORADNA.TXT a najdes ho v korenu tvého disku [C:\]
[82748-ulozit-informace-o-nastaveni-sit-png]

Get-NetAdapterAdvancedProperty | Out-File -FilePath C:\poradna.txt

[82749-soubor-jpg]