Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnova základnej dosky

Zdravým:potrebujem poradiť mám základnú dosku GA-P-55-US3L,tá doska má len usb2 výstupy a sata2 vstupy osadená je procesorom Intel Core I7-750 a mám tam aj 16 Gb ram DDR3 kedže by som nerád predával procák a ram a zháňal všetko na novo tak sa chcem opýtať či neexistuje základná doska ale už novšia.Tá doska by mala mať usb3 výstupy a aj sata3 vstupy ale zobrala by tie moje staršie komponenty,vopred dík.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Nad tým som tiež uvažoval ale mám tu jedného čo sa tak trochu zaoberá PC.a ten ma odhovoril že keď to kúpim aj tak tú prenosovú rýchlosť nezvýšim lebo ten sata2 vstup má len 300Mb priepustnosť že do sata2 je to len reklamný ťah že to sa oplatí len na dosky ktoré už majú sata3.

Možná tě špatně pochopil.
Rozdíl mezi SATA 2 a 3 v rychlosti klasického harddisku fakt těžko poznáš, ale u SSD to je znatelné. Můžeš to koupit přes internet a do 14 dnů vrátit, ale ručím ti za to, že ten rozdíl poznáš a vracet to nebudeš.
Toto je normální řadič do slotu PCI-E a se SATA 2 nemá nic společného.