Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava - myslíte že stačí?

Tak jsem se rozhodl po dlouhé době koupit nový PC. Chci ho mít cca na ty tři roky. Chci aby sem na něm rozjel nejnovější hry, ale taky mi bude sloužit hlavně ke stříhání. Co říkáte na tuhle sestavu? myslíte že stačí?

Základ: - zdroj 400W,Intel Johannesburg iQ35- 4871,-

Procesor - CPU INTEL Core 2 Quad Q6600 4087,-

Paměť 23 - paměť 2GB DDR2-800 (2x1024) 834,-

Pevný disk - HDD 500GB SATAII/300 7200rpm/16MB 1464,-

CD(DVD) 73 - DVDR/RW/RAM LG DL 10x10x20x20x černá + software 552,-

Grafika 23 - ASUS EN8600GT SILENT/HTDP 256 1580,-
Změna předmětu, původně: PC sestava (LaKr) (Kráťa)

AMD je levnější ale na střih videa se asi víc hodí Intel v těch se ale nevyznám.

Pamět třeba 4 GB na 1066 MHz (teda 4gb pokud budeš mít 64bit OS třeba Vistu) ale určitě 1066 MHz

HDD Western Digital 640 GB doporučuju, je tichej

Grafiku 8600 je už starší typ nejnovější hry nebudeš hrát naplno, popřemýšlej o něčem od ATi třeba HD 4850 je teda kolem 3600 Kč ale ten výkon je taky někde jinde a má 512 MB paměti.

Zdroj asi silnější 500W Corsair je tichý, Seasonic, Fortron .. (prostě něco z toho)

takže to strháme ;-):

1. Naprosto NEVYHOVUJÍCÍ grafika. Toto není na hraní ani omylem. Dneska je jasná volba ATI HD4850 nebo 4870 (70tky budou uvedeny za cca týden). Pokud chceš vyloženě utrácet peníze (tj. jsi fanoušek nVidie, tak rozumná volba je buď 9800GTX nebo pak už jen levná, ale výkonově podstatně slabší 8800GTS)

2. Deska od Intelu je téměř zárukou problémů, jedná se o levné a nekvalitní desky. Doporučuju Asus, Gigabyte. Zvolený čipset je už rovněž postarší, lepší dnes je rozhodně P45 i s ohledem na taktování

3. Procesor je starý, a na hry velmi nevhodný. Daleko lepší řešení je např. E8200. Edit: na to stříhání je Quad asi vhodný, ale rozhodně bych nezůstávával u Q6600, ale zvolil něco novějšího.

4. zdroj: pokud je značkový (Fortron, Chieftec, Seasonic apod.), pak OK, ale i tak bych s ohledem na některé komponenty doporučil 450W verzi. Pokud je to něco jako Eurocase, RedStar a podobné šity, ruce pryč!

ja bych to udelal takhle. Jeste jsi nenapsal jestli si nejak financne omezeny...

deska: Gigabyte MA790FX-DS5 - AMD 790FX 2 797,- Kč
procak: AMD Phenom X4 9550 (socket AM2+) 3 832,- Kč
grafika: GigaByte HD4850 GV-R485-512H-B 512MB 3 737,- Kč
pamet: A-Data DIMM 4096MB DDR II 800MHz Extreme Edition 1 618,- Kč (pokud mas 64bit OS)
disk: Seagate Barracuda ES.2 ST3250310NS - 250GB SATA II 1 410,- Kč (vzal bych 2 a dal je do raid 0)
mechanika: Samsung SH-S203D 543,- Kč
skrin: CoolerMaster Elite 331 875,- Kč
zdroj: Corsair Power Supply HX520 520W 1 987,- Kč
OS: Microsoft Windows Vista Home Premium 64bit CZ OEM 2 142,- Kč

ceny jsou s dph z czc.

Preco DVD LG?? Samsungy su imho trochu lepsie resp. ja mam k nim vacsiu doveru (samosung mam doma a ok, LG mam v praci a uz len ta ich reakcna doba na stlacenie otvaracieho tlacitka je sokujuca (nechapem nad cim ta LG 5 sekund pred otvorenim dvierok rozmysla)).
K viste sa radsej nevyjadrujem, nech si kazdy pouzije Win aky chce. S 4GB RAM by uz mohla aj vista ist ako-tak normalne. Ak zozenie 64bit ovladace na vsetok HW tak v 64bit neni problem.

P.S. Podla mna je ta zostava uplne OK. Mozno trochu vacsi HDD ale netreba to prehanat, mne by napr. stacil aj 80GB disk.