Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost internetu

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně internetu. Mám mít internet 50/50 Mbit... ale mám 5/5 Mbit. Chtěl bych se vás zeptat, jestli to může být Routerem nebo špatným kabelem. Táta když stahuje na notebooku přes wifi, tak má mi bere všechen internet, ale má stejnou rychlost stahování jako já, i když mám kábel a mám mít rychlejší internet.

Např: táta stahuje 600 kb/s a já 30 kb/s
když táta nestahuje, tak stahuji 600kb/s, ale i tak bych měl stahovat více, když mám mít internet 50/50 Mbit

dále, když se někdo dívá na youtube nebo twitch stoupne mi ping na 150-200.

Tak se vás ptám jestli je chyba u mě nebo u dodavatele. Předem děkuji za rady.

chyba je u poskytovatele "lan servis". můžete to u něj reklamovat, protože platit za připojení 5 mbit není normální.

nebylo by špatné znát typ routeru, ale i ty starší s wifi n tě nebudou brzdit.
ale jestli máte tu jejich sračku od netisu, vyčti si jeho nastavení a mac adresu, zapojte místo toho nějaký normální router.

taky předpokládám, že jsou v routeru nastavená nějaká pravidla, ať otce neomezuješ.

Může být taky nastavená jiná „přednost“ pro jednotlivá zařízení. Já mám doma na mobilu a noťasu nastavenou přednostní rychlost a stahování dat, ne nijak extrémně, ale když stahuju nebo je na síti moc lidí, tak mám internet pořád na vyšší rychlosti. Ale o tento problém se nejspíš nejedná. Že by byla chyba v pasivních uzlech sítě si taky nemyslím. Chyba bude v tvém zařízení, ostatně jak říkáš, jiné zařízení v domácnosti mají rychlost správnou.