Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tablet jako čtečka PDF

Hledám a zvažuji dva tablety pro: čtení hlavně PDF, přehrávání videa (z lokální SD karty a NASky), přístup k webu. Dalším důležitým kritériem je výdrž. Cílem je mít hlavně nástroj na učení se. Kandidáty jsou https://www.alza.cz/chromebook-tab-10-d5293262.htm a nebo https://en.chuwi.com/product/items/Chuwi-Hi9-Air.html . Originální cenová relace je okolo 5.000, ale může být i lehce výše.

Uvítám případné další tipy.

Nevím jak na tabletu, ale na čtečce (Kindle) je pdf číst utrpení.

- Neni divu na e-Ink (carta) obrazovce. :-) Pritom Kindle Paperwhite se jim docela povedl.
* Ctecku tak maximalne na Manga, PDF bylo vzdy u nekterych ctecek utrpeni, ale na nejaké mensi dokumenty na ctecce xx@HD s vysim rozliseni pixelu tak jako 300*ppp (i kdyz *v realite se to pocita na "bubliny" né "pixele") na cteni dokumentu ujde.

- Kdyz jsem u toho, neznas, nevis kde se daji pujcovat elektronické knihy v cestine ?
*Neco na zpusob jak to dela Amazon, kde za mesicni poplatek si muzes pujcovat neomezene knihy.