Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM-jak upgradovat?

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli můžu takhle upgradovat RAM? Aktuálně mám 2x2GB paměti,což mi už nevyhovuje a tak se chci zeptat,jestli mi bude fungovat sestava,když dokoupím 1x8GB RAM,takže bych používal 2x2GB a 1x8GB (=12GB)... Základní deska: MSI B85-G41 PC Mate,aktuální paměti: 2x TEAM RAM DDR3 2GB 1600MHz Elite 11-11-11-28,v plánu koupit pamět: HyperX FURY 8GB (1x8GB) DDR3 1600MHz.
Děkuji

Bude, jen pokud deska má oddělené barevně sloty, musíš to zapojit tak, aby ty 2 2GB byly ve stejných barvách, ve stejném sektoru. Pokud se nepletu tak tahle série MSI má černé a modré barvy slotů pro RAM. Tzn. do modrých třeba prdneš ty 2x 2 GB a do jedné černé hodíš tu 8 GB. (Jinak jsem rád, že nejsi jako pár tupců co tu už bylo a nechceš si k 1600 MHz ramkám kupovat další 2000 MHz :D)

Právě že to nevadí, ale musí být ve správných sektorech. Tzn. ramky se stejným časováním musí být ve stejných barvách. Proto ty dvě 2 GB musíš obě hodit buď to černých nebo obě do modrých slotů. Kdyby si to tak neudělal, PC ti pravděpodobně ramky ani nenačte.

A ono nejde ani tak o to, kolik ta deska podporuje, spíš najdou se tu kutilové, co si k 1600 kupují 2000 a diví se, že ta 2000 jede jen na 1600 :D Protože ramky spolupracují jako jeden celek (teoreticky) a jsou tak rychlé jako ten nejpomalejší kus.

AlexZam

* Nazdar. Nejde o radu, ale jen osobni nazor, kde bych osobne osadil jen 1X8Gb v Single a ty 4Gb navic (2*2) bych neresil a nedaval je tam (uz tak budes mit 2x tolik pameti co jsi mel do dnes, ty 4Gb navic uz nejak nepocitis)..