Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomalé alebo žiadne načítanie webových stránok

Dobrý deň. Moj problém začal ked som sa rozhodol moj notebook obohatit o ssd disk. Samozrejme som naistaloval nanovo Windows 10 s DVD a nasledne nechal prejst vsetky aktualizacie az som skončil pri najnovšej verzii 1803. Nainštalujem Chrome a zrazu čakam na načítanie hocijakej stránky aj 20 sekúnd,prípadne sa nenačíta vobec. Tak reku vyskúšam vstavaný prehliadač Edge a zrazu net ide normálne. Hovorím si možno Chrome neni doladený pre tuto verziu Windowsu a zmieril som sa aj s prehliadačom Edge. Lenže po následnej inštalácii Eset Internet security uz nejde ani ten Edge. To isté..cakam aj 20 sekund alebo nenacita nic. Odinstaloval som eset a zrazu net isiel ale zase iba Edge..Chrome ani Firefox nula bodov..Čize webove stranky sa nacitaju len cez Edge aj to len bez nainstalovaneho Esetu..pozeral som aj zahranicne stranky a vela ludi ma tento problem len nikde som nenasiel ziadne riesenie..Skusil som vypnut Defender a aktualizacie aj zmenit DNS na 8.8.8.8 aj na automaticke DNS a nic nepomaha. Ovladace su najnovsie. Internet pouzivam od Swanu 4G internet 2.0. Pri merani mi vypisalo ping cca 25 ms a download aj upload okolo 20 co je postacujuce pre mna. Skusal som sa pripojit aj cez inu siet tentokrat cez wifi a to iste..uz som z toho na nervy. Mate s tym niekto skusenosti? Moze byt na najnovsia aktualizacia nejaka vadná. Skusil som aj nainstalovat Windows na novo ale bez zmeny..Predtym na starom HDD som pouzival tak isto Win 10 a vsetko slapalo,len tusim nie tu najnovsiu verziu..budem vdacny za kazdy dobry napad..

Tak reku vyskúšam vstavaný prehliadač Edge a zrazu net ide normálne.

- Tvé zarizeni neznam. Ale (nez ti nekdo poradi vazneji ) muzes zatim zkusit vycistit staré cesty [DNS], provést to muzes kuprikladu pomoci "PowerShell" :

 Clear-DnsClientCache

- Nebo pomoci console "CMD" :

ipconfig /flushdns

*obnoveni:

 ipconfig /renew

som naistaloval nanovo Windows 10 s DVD a nasledne nechal prejst vsetky aktualizacie az som skončil pri najnovšej verzii 1803

co to je za nesmysl?
když si stáhneš w10 od ms, rovnou stahuješ aktuální v.1803

když ani nevíš, jaký přesně antivir máš od výrobce eset, je pak těžné něco řešit.
konkrétně smutně proslulý ess můžeš rovnou bez ptaní vykopat z pc, dělá víc škod než užitku.

Tak zaprve instalacne dvd mam odvtedy ako vysiel prvy windows 10 takze ked ho nainstalujem mam najskor povodnu verziu.za druhe defender som uplne vypol aby sa to medzi sebou nebilo a za tretie preco by som mal odinstalovat eset jeden z najlepsich antivirov a nechat si tam nejaky defender.predsa po cistej instalacii windows neni normalne aby robili problemy tak casto vyuzivane programy ako je chrome alebo eset.a snad teraz kvoli tomu nebudem vyuzivat len soft od mrkvosoftu..a viem aky mam antivir je to tam predsa napisane...o take mudrovanie nestojim

Eset internet security je antivir antispam plus ochrana platieb na internete..cize komplexna ochrana online aktivity..

hlavně že tomu věříš a máš přitom problémy, které bys bez ess neměl.

ja nechapem o co ti ide..to sa budeme hrat zo slovickami..??

když nechápeš rozdíl mezi verzemi, můžeš se schovávat za svoje bláboly o slovíčkaření.
mě nejde o nic - já problémy nemám.

Tak zaprve instalacne dvd mam odvtedy ako vysiel prvy windows 10

no a? za ty roky sis nevšiml, že vyšlo 5 velkých upgradů = "servicepacků"? jestli ne, je otázkou, proč si na administrátora toho pc hraješ zrovna ty.

preco by som mal odinstalovat eset jeden z najlepsich antivirov

hehe, to je fak naivita.
slušným antivirem je možná nod. ale u balíku ess můžou převažovat konflikty se sítí (dns cache) nad funkcí původního antiviru - jak vidíš na vlastním pc.

o take mudrovanie nestojim

tak mě pouč, když jsi tak moudrý - v čem má tvůj systém problém?
jen hlupák mele dokola svou a nedokáže naslouchat.