Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zatuháváná počítače, občas nemožnost spuštění

Nazdar pánové. Muj počítač viz nick, měl tyhle problémy poměrně často. Na vině byl nafouklý kondenzátor (820 yF/6.3V 105st ) na základní desce, u usb 2.0 portu. (ten výstupní pin konektor dole na desce)
Stačilo ho vyměnit a už jede pc jak z praku. Věděl jsem o tom, ale říkal jsem si, že to nemuže být ono, a ono to tím bylo...
Budiš to ponaučení i pro mě.

Jasně chápu, zde řešíme základní desku, a navíc ten odpájený kondík byl hodně blízko cpu. Takže tam jasně low esr.
To hifi to byl jen příklad, že moc dobře vím, že čím víc (kapacita) tím lépe (např muj koncový zesilovač dostal 180000yF 18x10000yF/50V + co dal výrobce 4x 8200yF/50V což je dohromady 212800yF.

Nebij mě do hlavy, ale opět si nerozumíme. Jestli je kond blízko CPU, pak je součástí napájecí kaskády. Pokud vyhnil jen ten jeden, vyměň i všecky v jeho okolí. Ad HiFi: nyní vlastním receiver v "D" třídě s impulsním zdrojem, tedy nemá potřebu tak brutální filtrace. Ale už su též hluchý :-)

GM zmizel nevím kam

https://www.gme.cz/mo-prodejna-brno
aspoň myslím že pocházíš z té největší vesnice ve střední evropě. jestli ne tak sorry.

2x4GB ram

když ten krám zatuhává (pravděpodobně problém s boardem), slušelo by se místo typu větráku uvést co je to přesně za paměti (v nejhorším speccy, ale přesnější typ by bodnul)
jako bonus můžeš pohledat, jestli nemá výrobce desky novější bios.

v brně jsem byl 5 let na kolejích. je to vesnice.
- - - -
viz nadpis a tvůj komentář:

Zatuhávání počítače, občas nemožnost spuštění
jedna single a druhá dual (tedy jedna jednostraná a druhá oboustraná) a kupodivu to funguje.

já ti nějak nevím, takhle si funkčnost nepředstavuju. ale stahovat tvůj manuál neplánuju, jestli výrobce takovou kombinaci uvádí.
memtest to nemusí potvrdit, ale zkusit jsi ho mohl.
chyba desky taky může souviset s teplotou.

No vidíš, já v Brně žiju už od narození cca 44 let.... a jako vesnice si tady moc nepřipadám.:-D No nechme toho. Jasně, že to není ideální kombinace ram, ale funguje to už několik hodin bez sebemenšího problému, třeba youtube videa jedou jako nic před tím sem tam problém. A to i ty 2K. To znamená, že na vině byl ten kondík o tom žádná. Hardwérová chyba.