Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co s diskem, když má vadné a podezřelé sektory?

15Zdravím.
Mám 1,5TB disk WD15EARS a má 5 podezřelých a 4 neopravitelné sektory. Co s ním? Natvrdo sběrný dvůr a nebo je ještě po přeformátování použitelný? V tom případě pro jaké použití?
Původně jsem ho měl jako datový, ale už je nahrazen WD 3TB RED a takto zbyl.

Vím, že to je na věšteckou kouli, ale jaká je pravděpodobnost, že to je u disku WD green v počtu sektoru konečná a nebude to pokračovat? Že to není jak zip u kalhot, jak se jednou rozjede, tak to pokračuje pořád dál.

Přiznám se, že si moc neumím představit použití, kdy by nezáleželo na tom, jestli bude něco chybět.

projeď ho několikrát toolem od WD - buď ti zahlásí, že disk je mrkev, nebo ty chyby relokuje a MOŽNÁ to bude OK.

Někdy se vyplatí taky pomocí HDtune kouknout, kde jsou vadné a "pomalé" sektory. Pokud to je někde "na jednom fleku" (např. na začátku nebo konci disku), vyplatí se obětovat kus kapacity disku a oddíl udělat menší a tak, aby nezasahoval do poškozené oblasti. Tak jako tak, ten disk už není úplně spolehlivý. Ale jako druhý záložní, nebo jako disk na postradatelná data je IMHO použitelný.