Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem antivir

Zdravím koupil jsem si nový pc a otázka je zdali mám kupovat licenci antiviru a nebo spíše jen free verzi na předešlém jsem měl koupený avast ale nevím zdali jsem to vždy plně využíval navíc licence je poměrně drahá, počítač mám na hry, otázka je zdali se antivir vyplatí a nebo se nevyplatí pořizovat , jediné co jsem u něj používal bylo hledání virů a číštění pc bohužel čištení pc free verze neposkytuje. ... takže bych chtěl vědět jaký názor nato máte vy, prakticky používám na pc nejvíce steam a maxmálně stahuju z internetu programy jako teamspeak atd, prostě z oficiálních stránek, dále jsem zkoušel Adguard který by měl blokovat reklamu a měl by i poskytovat ochranu při brouzdání na netu ale nemám stím programem zkušenosti takže nevím co je dobrý a co ne.

loading...

Samozřejmě je jasné,že základní zabezpečení je už v dnešní době třeba.A jako vždy za 1-kvalitní firewall,2-antivir,3-antispyware nebo si pořídíš celý balík vše v jednom a to internet security.Odpovědi typu windows defender a windows firewall jako ochrana stačí tak to možná pro jedince co maximálně prohlíží seznam a občas otevřou poštu.Defender je víceméně parodie na antivir a co se týče windows firewallu tak je na tom podobně pokud se nepoužije nějaká nadstavba a víceméně pro lepší funkce je placená.Je na tobě co si nainstalíš a co ti bude vyhovovat.Produktů je na trhu dost.Tady je co jsem psal na jiný web-

Vyzkoušej to comodo.Je stejně kvalitní jako placené jen ten firewall je znatelně lepší než zbytek a je na úrovni kasperského.
https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

pokud ho budeš zkoušet tak čti co instaluješ.Současná instalace je na čtyři kliky.Jejich servery jistě nebudeš používat tak na první obrazovce vše odškrtat.Vybereš záložku komponenty a podíváš se co se ti bude hodit.V základu je antivir a firewall.Další tři nemusíš instalovat pokud nechceš.Comodo dragon je pro prohlížení v sandboxu nebo virtuální plochy,ale není nutné.Mě se tam zobrazuje i opera nebo IE.Dále je tam ochrana při nakupování(myslím si,že zbytečná instalit a záleží na tobě) dále geek buddy je vzdálená podpora,která je po měsíci placená a taktéž zřejmě nebudeš instalovat.Dáš instalovat.Tady je takový náhled-
https://www.youtube.com/watch?v=VHJhckEoxQ0

Pokud máš nainstalováno a zkontrolováno tak do nastavení-úlohy-úlohy firewallu-zamaskovat porty.
Pokud budeš chtít i sledovat aktivitu tak úlohy containmentu-sledování aktivity a je třeba doinstalovat killswitch.No a nic nezkazíš tím,že znovu uděláš kontrolu a to plnou.Zbytek nastavení záleží na tobě a já maximálně dám své-
antivir-při změně stavu
firewall-uživatelská sada pravidel
auto-containment-povoleno
hips-bezpečný režim
viruscope-povoleno
filtrování stránek-povoleno.

A na stránkách výrobce máš i návod-
http://translate.google.cz/translate?u=https%3A//help.comodo.com/topic-72-1-772-9552-CIS-Installation.html&hl=cs&langpair=auto|cs&tbb=1&ie=UTF-8

fak bych rád viděl dneska domácnost, kde občan nesedí za routerem.
ve zbytku těch živě-keců marně hledám informaci, která má smysl.

jedna by byla: s balíky "internet security" jsou ty nejhorší zkušenosti, ale comodo tu zatím nikdo nemusel řešit. (přitom nastavené to má stejně blbě jako default ostatní balíky)

jo, taky se tu občas staví jedna nenávistná lama, co se jen dokola opájela pořadím žebříčků. o antivirech nevěděla nic, o mechanismu napadení, nikdy nevyřešila žádný problém. ale slintání nad pořadím, to jí šlo dobře.
pana radka tímto příspěvkem zdravím.

fak bych rád viděl dneska domácnost, kde občan nesedí za routerem-a má to nějaký smysl?Určitě nic do pc neprojde?Občas mě fascinují rady některých rádců,protože si málokdo z nich uvědomuje,že pokud to není troll tak většinou chce tazatel radu,protože o tom zhola nic neví a ke štěstí mu stačí stisknout čudl a že to funguje a tak jsou mu rady specialistů typu hrabání se v systému na dvě věci.Ale na druhou stranu je na netu dost článků,kde má jedinec možnost se něco naučit a použít ke prospěchu svému.

fak bych rád viděl dneska domácnost, kde občan nesedí za routerem-a má to nějaký smysl?Určitě nic do pc neprojde?

na to ti odpoviem jednu vec. Vieš čo je to router? Vieš čo je to firewall?
inak poviem iba toľko: bez interakcie uživatele môže byť počítač klidne "holý", žádny antivirus a ver mi že ten počítač nijakú škodnú mať nebude, naopak v prípade že by tam mal antivirus a nevím čo všetko ak uživateľ bude klikať na čokoľvek kdekoľvek a sťahovať a otvárať porno video s príponou súboru ".bat" tak je jasné že si zabordelí systém aj kdyby tam mal SUPER ULTRA SMART ESET XXL ANTIVIRUS.