Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s instalací Linux

Zdravím, mám dotaz dnes jsem chtěl nainstalovat nejnovější verzi Linux Mate, na samostatný HDD, při instalaci mi to píše že nebyl rozpoznán žádný operační systém, i když tam mám Win 8.1 64bit, i tak jsem dal pokračovat v instalaci a když výběru HDD na který chci systém Linux nainstalovat, tak mi vyhodí chybovou hlášku: Není určen kořenový souborový systém, nevíte někdo co s tím?
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Pokud ho nainstaluješ opravdu na samostatný disk, dualboot nepotřebuješ. Výběr OS uděláš volbou "boot order" z UEFI/BIOS. Odpoj ostatní disky (stačí v UEFI/BIOS, nastavení SATA) a můžeš instalovat s default volbami, instalátor nabídne rozdělení disku. Po instalaci zapoj všechny disky a restart, stiskni F11 (či co tam máš) pro volbu boot.

Mate není Linux, je to jen GUI prostředí, musíš mít nejdřív nainstalovaný nějaký Linux a pak do něho toto prostředí. I když MATE bývá součástí nebo aspoň v repositářích většiny distribucí Linux a není nutno je instalovat tamto krkolomně.