Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto čistící program

Prosím máte někdo zkušenost s čistícím softwarem vycistipocitac4, placená verze profi ?
Díky Pajas4

Buď bude tu bude diskuze civilizovaných lidí, nebo nic. Vyústilo to ve druhou variantu, takže šmitec. (Prasak)

Hodně mi to připomíná program na zrychlení internetu, který se prodával před pár lety.

Program je udělaný profesionálně - instalátor i program obsahuje digitální podpis.
Program jsem nainstaloval a podle všeho (rozsah oprav) jde jen o promazání registru a vymaže dočasné soubory.
Program spustil - našel 580 problémů. To nic není, a odmazání těchto "chyb" z registru - např. koncovky souborů, které nejsou přidruženy k žádnému programu. Tohle nic nezrychlí! a počítač nepoběží rychleji a radostněji
Před promazáním je programem vytvořen bod obnovení - plus.
Verze free opravila pouze 5 chyb (naštěstí).

Za mne je program zbytečný a cena za vyčištění a optimalizaci registru je přemrštěná, obdobných free programů (osobně bych věřil např. Auslogic Registry Cleaner) se dá najít spousta.
Co se týká vyčištění dočasných souborů, to zvládne mnohem lépe vyčištění počítače (CleanMgr), které je součástí Windows.

Doplnění
Po odinstalaci zůstal ve složce programu VP4.exe se spoustou dalších souborů a byl nastaven pro automatické spouštění, i když jsem předtím v nastavení programu zakázal naplánované spouštění.
Za tohle mají autoři hodně velké mínus. Nebudu domýšlet, co může tato část programu na pozadí dělat. Třeba nic, třeba jen občas zobrazí reklamu a bude zobrazovat výstrahu, že počítač je v ohrožení a nutit uživatele pořídit si placenou verzi...

Schválne som SW stiahol, nainštaloval a spustil SW.

Do logu s výpisom po čistení som sa pozrel, ktoré neplatné kľúče z Registrov, tempy a spol. má platená verzia za 30€ v úmysle vymazať. Čo mi naservíroval po zaplatení 30€ nejakému mafiánovi do kešene.

SW vycistipocitac4 zmaže výhradne tie kľúče, ktoré sa po reštarte PC, surfovaní s IE znovu obnovia. Žiadna sláva. Čistý marketingový odrb určený pre bfu.

Oproti Registry First Aid Platinum, verzia 11.0.2, nemajú tieto pofidérne, trochárske tzv. zametače hluchých kľúčov Registrov Windows, žiadnu šancu.

Napríklad PrivaZer je obdobný free čistič zameraný na všeobecné zametanie nepotrebných dát, pričom v pokročilom nastavení dokáže skutočne odstrániť bordel z browserov, temp, prázdne súbory, logy, apod. Navyše, PrivaZer použije počas automaticky nastaveného čistenia samostatný nástroj z dielne vývojárov MS na zmazanie nepotrebných zložiek po WU, Windows.OLD, logy chkdsk, kôš a spol. dát po veľkých záplatách Windows.

Podľa mňa PrivaZer pre notorických čističov je vhodnejší než CCleaner. Len ho treba ukočírovať v manuálnom nastavení pre pokročilých, lebo ak sa zakliká cugrunt všetko, maže aj Indexovanie (kto má hdd ložisko), cookies, heslá z browserov, ikoncache (môže po reštarte rozhodiť na monitore ikony) apod.

Většina čistících program uje na houby, pokud chceš ale aspoň něco trochu kvalitnějšího tak CCleaner, to je asi jistota. Udělej to radši ručně nebo si to zautomatizuj přes systém. Čistič od Windowsu mi přijde na prd, nevyčistí ti svinstvo v PC které tam zůstává, je to ale můj subjektivní názor.

Prosím tě nechceš ty své rádoby rady prezentovat někde jinde!! CCleaner a kvalitní program... uplně na h...o k ničemu!! Akorát to rozdrbe systém, a najednou zde máme 1000 dotazu deně co stím.. že.

nevyčistí ti svinstvo v PC které tam zůstává, je to ale můj subjektivní názor.

neznám zbabělejší dovětek co dnes leze z generace 0-25, než pindy "je to ale můj subjektivní názor."
buď si stojím za tím co píšu, nebo patřím na živě.

k tomu kvalitnímu ccleaneru:

nevyčistí ti svinstvo v PC které tam zůstává

jistě víš, jak fungují registry (ne jako znovuobjevující vyhledávání, ale jako přesná adresa, kdybys nevěděl), nebo volně se povalující soubory na disku.
tak si zkus představit, čemu brání nikdy neadresované větve v registrech nebo soubory na disku. potom sem piš hlouposti o tvých tupočističích.

chceš znát jedinou užitečnou funkci ccleaneru? maže tempy. ano, je to zbytečnost, ostatně windows to od w7 umí taky.

už aby šly prázdniny i s dětmi do prdele.

A co tak 1 reálný argument proti CCleaneru? Samé kecy, ale žádný reálný argument, co CCleaner dělá špatně. Používám několik prohlížečů a opravdu mě nebaví hledat a mazat dočasné soubory všech prohlížečů a systému ručně, když to nějaký program zvládne automaticky. CCleaner používám X let na X počítačů a nikdy jsem po jeho použití neměl rozdrbaný nebo nefunkční systém. A to jej někdy používám i několikrát denně, když potřebují uklidit stopy po návštěvě konkurenčních webů!

Argumenty:

1. maže Tempy... A vieš na čo slúžia Tempy? A vieš aký vliv má zmazanie Tempov na rýchlosť systému? Presne tak, Tempy sú dočasné súbory ktoré obsahujú dočasné dáta ktoré aj zrýchlujú prácu. Ich zmazaním je nutno znova potreba aby program načítal súbory vykonal určité operácie a až pak je vie ďalej zužitkovať (v prípade prehliadačov tie súbory ešte znova musí stiahnuť z internetu atd atd). Takto je tam už má na jednotnom mieste pripravené. A hlavne ako na potvoru pri každom spustení programu sa tie tempy vygenerujú znova. Myslíš že má zmysel ako nejaký retard neustále čistiť? a vieš aký vliv to má na výkon, žiadny alebo hádaj čo, zmazaním (vyčistením tempov) spomalíš spustenie programu.
2. maže registre... vieš čo je register? vieš že zmazanie nesprávneho registru môže spôsobiť anomýlie a problémy s OS či programami. už chápeš? nie. Tak len aby bolo jasné registre majú veľkosť v kilobajtoch. pri dnešných terových diskoch je to jak riešiť či máš o zrnko soli v solničke viac alebo menej. Ostatne aký vliv majú na výkon. Hmm, skus si vykopírovať všetky registre a vložiť je o úroveň nižšie do neplatnej vrstvy. Spomalenie o ohromných 0.0000 periodických sekundy.
3. v tom málo v čom má výhody, to dokáže i čistič integrovaný v OS. A ešte hádaj čo, čistič zrejme používate na "uvolnenie miesta", ehm a ten CCleaner sám zaberá nula bajtov? už chápeš?
a to som napsal dosť laicky, s nepresnostami ale schválne tak abys pochopil. Ostatne CCleaner je celkovo totálne zbytočný resp. vôbec žiadny užitok. Avšak pri nesprávnom zaobchádzaní dokáže narobiť ešte aj paseku.

když potřebují uklidit stopy po návštěvě konkurenčních webů!

wtf? od toho predsa existuje "inkognito" režim. A ak tak i samotné prehliadače to zvládnu. Systém taky. O nič horšie než CCleaner.

[Nedelnik10-servisak_nowat.jpg]

asi by sa ti zišlo prečítať https://touchit.sk/tragedia-nazvana-ccleaner/44844 i když je to taky formou no docela trocha laicko-ironického uštipačného článku.

ak by sme už hovorili o zrýchlení tak by ma zaujímalo koľko času spotrebujete čistením, a či by ten čas nebol vätší než to okolik by to pomohlo kdyby to skutočne fungovalo tak jak výrobca udáva?

Myslíš že disku prospeje když budeš furt prepisovať súbory (mazať, a systém na potvoru je znova vytvorí a ty je zas zmažeš atd. dokolečka)?

Když CCleaner po pár měsících smaže několik GB dat, tak to asi nejsou jenom přednačítané data, ale hromada balastu, která se tam nahromadila při procházení stránek. A když uvolním několik GB místa, tak se mi systém zrychlí mnohem více, jelikož je to často kolem 50% volného místa na disku.

Také ne vždy včas zapnu inkognito režim a je jednodušší spustit CCleaner než zkoumat, jestli mám cookies konkurenční stánky někde na disku.

Když CCleaner po pár měsících smaže několik GB dat.

Jojo, jiste, a to systém samotný sám nezvládne, zaujímavé že CCleaner taky zaberá dosti miesta to už zrazu nevadí. O tom že z tých pár GB najviac tvoria body obnovy a SWAP, heh. stačilo by pri tom iba raz nastaviť pevne hodnotu koľko miesta im dovolíte použiť. Som zvedavý potom čo ďalej, vieš čo. Schválne si ten CCleaner vyskúšam. Vyskúšam ho na mamkinom ntb, ktorý používa už vyše roka bez toho aby ho čo by raz vyčistila. Dáme stávku že CCleaner nevyčistí viac ako 500MB s tým že po reštarte PC späť takých 400MB pribudne? A tých zvyšných 100MB když spustí ešte pár ďalších programov? Jako pri 1TB disku riešiť MegaBajty to je teda zábava.... ale vieš že to isté dokáže systém? tak o čom?

hele, ok skúsil som to na svojom, neuveritelných 28.4MB uvolnené, po reštate systému a sputený prehliadača sa mi spať vrátilo 26.2MB. Takže rozdiel neskutočných 2.2MB. Schválne som otestoval aj čas bootovania. Výsledok, neuveritelný. Po vyčistený OS nabootoval rýchlejšie o mínus 0.00174 sekundy. Po ďalšom boote bol čas oproti tomu pred čistením rozdielny o neskutočných 0.00001s, a to ti poviem že môj počítač skorej spomalí už aj to když si prdnem a tým teplom zahrejem procák. :-D Samotné čistenie mi zabralo avšak 47 sekúnd. To sa teda vyplatilo.

A hádaj čo ďalej, miesto na disku C 84 445 057 024 B pred vyčistením pri spustenom prehliadači. 84 444 606 464 B po vyčistení a spustení prehliadača, po reštarte a spustení prehliadača veľkosť 84 445 061 120 B. Neskutočné!!!! A hádaj čo po chvílke z ničoho nič má už veľkosť: 84 444 991 488 B znova pri prehliadači.

Tak to ti zas nejak nevyšlo.

Tak ešte o chvílu pozdejšie (a bez čistenia) [screenshot_13.png]

Tak já jsem přesně ten specifický případ vyznačený zvýrazněným písmem:

Softvér CCleaner sa v základe dá označiť za triviálny rázcestník, ktorý združuje do jedného okna programu funkcie, ktoré sú v rámci operačného systému dostupné vo viacerých oknách.

Vo svojej sekcii nazvanej Čistič prakticky neponúka nič špeciálne, čo by ste v samotných cieľových programoch alebo systéme nenašli. História prehliadačov, ich vyrovnávacia pamäť (cache), cookies či do nich naposledy zadané adresy, to všetko je niečo, čo v prípade potreby zmažete priamo z menu prehliadačov prakticky jedným kliknutím.

Obvykle na to pravdaže nie je dôvod, pretože ide o veci, ktoré sú ukladané pre váš prospech a zrýchlenie práce s prehliadačom. Čistením týchto položiek teda svoj čas obvykle márnite, než šetríte, ale pravdaže, netreba len generalizovať a dôvody pre zmazanie týchto dát sa v špecifických prípadoch nájsť dajú.

Podobne je to aj v prípade čistenia temp súborov Windows, ku ktorému sa priamo v systéme dostanete tak, že kliknete pravým tlačidlom myši na ikonu disku a v menu Vlastnosti vyberiete položku Čistenie disku.

Program CCleaner vám teda vo výsledku ušetrí pár kliknutí myši, ak chcete čistiť všetko hneď a zaraz.

Vytúžené zrýchlenie budete každopádne hľadať márne. Výnimkou je jedine prípad, kedy je systémový disk úplne plný a operačný systém už skutočne nemá dostatok miesta na svoju prácu.

A pod tímto se mohu podepsat:

V článku je viacero nepresností a zavádzaní. CCleaner nie je tool pre magické urýchlenie PC ale pre zmazanie balastu ktorý nielen že môže ale v reále aj naozaj spôsobuje problém behu hlavne internetových prehliadačov.
V praxi som takto vyčistil niekoľko GB z cache browserov na laptopoch ktoré ledva dýchali. Samozrejme že nemá zmysel to púšťať každý deň, najnovšie verzie CCleanure obsahujú tool na monitorovanie a ponúkajú čistenie až pri presiahnutí niekoľko sto MB objemu temp a cache.
Ďaľšia vec je, že CCleaner maže tempy vo viacerých app a browseroch naaz, čiže nemusí to user pracne hľadať a klikať, mnohí používajú na niečo IE, na niečo FF, na niečo CHROME atď…
Čistenie registrov nemá za primárny cieš urýchlenie PC ale hlavne je odstránenie chýb, ktoré môžu spôsobiť zamrznutie PC… Napríklad nejaká share cesta k programu ktorý už na sieti neexistuje môže spôsobovať zatuhanie systému, ktorý ju vytrvale hľadá po sieti… atď…
CCleaner je jednoduchý tool ale užitočný, nie je všeliek a dobrý IT vie že na spojazdnenie „zdochnutého“ PC musí spraviť viacero úkonov, od vyčistenia od prachu spôsobujúceho prehrievanie a padanie a mrznutie, až po prečistenie temp a registrov … odinštalovanie nepotrebných app a addons, zdefragovanie disku aj registrov a pod..
Toolsy ako CCleaner sú na trhu od počiatku PC a Win a sú ich stovky až tisíce.. Vybrať si len jeden a takto ho mierne zdehonestovať mi príde nefér…

PS: Na disku mám aktuálně volných 2.34 GB, takže každý volný GB navíc je znát!

a koľko GB disk máš? myslím že riešiť to CCleanerom a každých 20 minút čistiť jak retard ti určite nepomôže. Riešiť to treba, ale úplne inak.

---

tie citácie sa mi už ani nechcú čítať (E: tak nakoniec som to i tak prečítal), vieš čo čisti si koľko chceš, ale jako fakt to nedoporučuj iným. :-) pre mňa za mňa si vyčisti aj hlavu.

len toto:

ktorý nielen že môže ale v reále aj naozaj spôsobuje problém behu hlavne internetových prehliadačov.

jo, tak prosím nájdi v mojom ntb aký mám problém s prehliadačom. Resp. mal pred vyčistením tých pár tempov.

ale hlavne je odstránenie chýb, ktoré môžu spôsobiť zamrznutie PC

hahahahahaha! :-D

Ďaľšia vec je, že CCleaner maže tempy vo viacerých app a browseroch naaz, čiže nemusí to user pracne hľadať a klikať, mnohí používajú na niečo IE, na niečo FF, na niečo CHROME atď…

veľkú vätšinu zmaže čistič v OS, tých pár drobností čo nie, je možné len RAZ nastaviť v OS a máte postarané navždy.

až po prečistenie temp a registrov

čistenie registrov, nože nájdime si počet problémov aj tu na poradne ktoré majú práve používatelia CCleanera, a podobných čudestných problémov ktoré majú používatelia bez CCleaneru... to by bola zaujímavá štatistika.

Vybrať si len jeden a takto ho mierne zdehonestovať mi príde nefér…

V OS už je integrovaný čistič, ostatné čističe sú skôr software ktorý systém ničia.

skutočne len jeden? nie náhodou všetky okrem jedného?

jo ostatné (Advanced System Care, čističe integrované v antiviroch atď.) sú stejný odpad.

Čističe buď robia niečo totálne zbytočne a výsledok je žiadny. Alebo neco dodrbú. To je všetko.

Mám 320 GB v PC a 500 GB SSD ve skříni, který čeká na svůj den, ale zatím je rychlejší a jednodušší prostě spustit CCleaner a uvolnit potřebné místo i odstranit stopy po návštěvách konkurenčních stránek. Proč bych to dělal ručně, když to CCleaner udělá za mě na 1 klik ze všech prohlížečů najednou?

PS: Na disku mám aktuálně volných 2.34 GB, takže každý volný GB navíc je znát!

poradím ti 3 veci:

klikni pravým na tento PC, vlastnosti, rozšírené systémové nastavenia, tu zvol ochrana systému, Disk C konfigurovať, a nastav nejakú normálnu hodnotu alebo to vypni (ja to mám vyplé)., potvrď, pak vo vlastnstiach systému taky zvol spresnenie, výkon, spresniť, virtuálna pamäť, a taky nastaviť normálnu veľkosť alebo vypnúť.
odinštaluj CCleaner, antivirus a ďalší nepotrebný software.

uvidíš že budeš mať o toľko viac voľného miesta, koľko volného si nikdy s CCleanerom nemal.

v čom je užitočný? resp. v tom v čom je tak to zvládne i systém sám. A jestli hovoríme u uvolnení miesta na disku, tak sám CCleaner niečo zaberá. To je jak hasenie ohňa benzínom. Dáva logiku? nie. Proč používať CCleaner když funkce ktoré sú u neho užitočné má systém už v sebe, a ostatné funkce len škodia? Nehovoriac o tom že všetko sa dá jednoducho a jednorázovo automatizovať a už nikdy nepotrebuješ spúštať žiadny program ani nič riešiť. Tak na čo je CCleaner? Ak už tak moc chcete čistiť. Ostatne ja svoj ntb nečistím vôbec a nemám s ním žiadny problém, nejde ani pomalšie, ani nemám na disku nedostatok miesta ani nič.

Argumenty?
1) Čistenie - vyčistí TEMP, RecykleBin a i to len na 75% - niečo tam vždy zostane. Takže dočistenie ručne. Cache - sledujem on-line telku (stream), ktorá si to pre použitie ukladá do cache. Aj po použití CCleaneru to tam zostáva.
2) Registre - dal som Analyzovať, opísal som si zopár kľúčov registra. Po vyčistení odstránilo 20%, ostatné ostali.

CCleaner v klasickom užívateľskom nastavení sa tvári, že čistí, skutočnosť je však taká, že to vykoná cca na 30-40%, ostatné nechá. Pokiaľ sa však začne v tom niekto hrabať - tak skutočne vymaže, ale i to, čo nemá vymazať.
Tento tzv. čistiaci program má len placebo efekt. Pred cca 2 rokmi odo mňa poletel preč.... nepotrebujem to. Mám nástroj v OS a vlastnú hlavu.

Čistenie po návšteve konkurenčných webov :-? - vraj používaš niekoľko prehliadačov - prečo si práve tie prehliadače nenastavíš tak, aby po ukončení (zavretí) prehliadača ON sám všetko vymazal (históriu, cache....)?

k tým tempom, mazať tempy je taky nezmisel. Lebo tempy slúžia práve na zrýchlenie načítania alebo/(resp. a) dočasné odloženie nejakých dát.

@nudle A hádej nudle čo? zmažeš temp, spustíš prehliadač a aha, tempy sú späť. Ako na potvoru sa ti tam znova vytvorili.

Gratulujem, vyhrali ste 500kB dát do databázy poradny ktoré môžete vyčistiť našim suprovým čističom zvaným ZP-Cleaner, vaša poradna sa zrýchli až o trojnásobne, až trojnásobne rýchlejšie tazateľ dostane radu. Neváhajte nás kontaktovať ihneď, ak nám napíšete mail, získate taktiež mozgočistič mop tritisíce, mail: cistitedozblaznenie@ZP-Cleaner.com, pre stiahnutie kliknite na tento link. download.zp-cleaner.com po kliknutí na odkaz sa Vám nainštaluje 7 doplnkov do prehliadača ktoré sa postarajú o váš zážitok, samotný program je úsporný k pamäti v zdroji počítača, na GK zaberá len 4TB, doplnky zaberajú 7 minibitov, to vše Vám zrýchli počítač minimálne o 200km/h