Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada na HW pro nové pc

Dobrý den. Má otázka je velmi jednoduchá. Po 10 letech jsem se rozhodl že si koupím nové pc. To starší už moc nestačí (GK 512mb,2x2BG ddr2 ram, intel 7400..) Kdysi jsem se v PC dost vyznal ale doba je už jinde a já už nevím nic a proto se ptám zde. Budu potřebovat vše nové. Tzn. grafická karta, procesor, základová deska, zdroj, ssd disk, ram pamět,nějaké větráky nachlazení asi a case (snad jsem na nic nezapomněl). Monitor, mechaniku, myšku a monitor mám takže nepotřebuji. Cenová relace 10-15k. Nestříhám videa ani nedělám grafiku. Čistě na nějaké hraní, web prohlížení a filmy. Od oka jsem se koukal na nějaké 8 jádro od AMD. GK buď 2 nebo 4gb lépe. RAM asi 8gb (4x4 snad stačí?). Nějaký SSD na sytém. Poradil by někdo zkušený ? Pokud je tu někdo zkušený nebránil bych se diskuze přes messenger např. Předem děkuji moc za rady a odpovědi. Rád bych pořídil příští týden :)

No jakoze chtěl bych si zahrát hry jako total war série, to mám nejraději aspoň na nějaké slušně detaily proto bych chtěl PC do 15tisic. Aby zase vydrželo 10let :) mohli by jste složit ten PC dat odkaz třeba na Kosík na CZK popr. Alfa víno kde jsem kdysi kupoval první PC :))