Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení routeru - segment

Dobrý den,
prosím Vás o radu, koupil jsem si nový router, po zapojení musím v prohlížeči vypsat statickou IP, ale po opsání mi vyskočí problém: "LAN IP a WAN IP by neměly být ve stejném segmentu". Zkoušel jsem přenastavit IP z 192.168.0.100 na 192.168.1.1 ručně změněním protokolu, ale po změnění, vypsání nové IP do prohlížeče se nenačte nastavení routeru.

Předem moc děkuji za každou odpověď. Klidně půjdu na skype pokud bude jednoduší to vysvětlit ústně.

Zkoušel jsem přenastavit IP z 192.168.0.100 na 192.168.1.1

poskytovatel, který posílá wan adresu 192.168.0.x, musí být naprostý idiot.
druhá možnost je, že nevíš co děláš.
ostatně když si někdo koupí libovolný výrobek značky tenda, asi fakt o pc a sítích nic neví.

tu předepsanou adresu rovnou nastav svému pc, bez routeru - připojíš se?
pokud ne, je to dobré, protože něco děláš blbě a tenda nejspíš zatím funguje.

edit:
taky můžeš cvičně přenastavit na 192.168.10.1, máš to jedno.
router poskytuje dhcp, ty si necháš nastavení na dhcp, takže by ses do nastavení routeru měl dostat.