Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracovní frekvence operační paměti RAM.

Zdravím ,může mi prosím někdo vysvětlit jestli je lepší pro hry u operační paměti ram mít víc GB jako například 32gb a nebo mít větší pracovní frekvenci třeba 3600 mhz , chci si koupit nové ramky moje stávající mají 2400 mhz a například pro hry jako je total war kde je hodně npc až například bitvy okolo 16 k můžu tak se doporučuje frekvence u ramek minimálně 3300 teda podle uživatelů , mohu znát váš názor zdali si myslíte že je to pravda?,zdali vůbec hry využívají nějak moc paměti ram ?...jde mi o to jestli stačí ramky 16GB a například s 4000 mhz frekvenci a nebo je lepší na hry koupit 32gb ram s 3200 mhz.

Kdo to kde doporučuje?

- To by me taky zajimalo.
Martin 888
[TiP] ~Total War II také hraji (casto) na frekvenci RAM zadny vliv nema. Ale ! vzhledem k tvému CPU bych ti doporucil v configuracnim souboru TWR2 (preferences.script.txt) pozmenit nasledujici radek a pozmenit hodnotu vychozi hodnotu "number_of_threads 0" na : 12
- Soubor najdes v :

C:\Users\Devlo\AppData\Roaming\The Creative Assembly\scripts

- Pozmenit :
* Takle pri spusteni mapy/boje budou lépe vyuzita tva logicka jadra UCP, tvého procesoru, ve samotné hre taky zakrizkuj moznost 'unlimite memory' v nastevni grafiky.

number_of_threads 12; # number_of_threads <int>, Set the number of threads <= 0 - automatic, >0 = explicit number  #

- Navic vysi frekvenci jak DDR4-2666 k tvému Intel i7 nema cenu, to si budes spis pléct s nejakym Ryzenem nebo "K" verzi procesoru.

aha takže to mám chápat že maximálně mám vybírat ram do 2600 mhz podle podpory procesoru a nad 2600 se nevyplatí ramky brát protože to stejně na 4000 mhz nepoběží ? :) jaký by ktomu tedy byl vhodný procesor k tem rámkám šel by nato například AMD Ryzen 7 2700X ?

ne pc už mám doma a mám intel i7-8700 akorát při výběru procesoru mi byl nabízen i ten od AMD :).... jenom sem se pak ptal jaký procesor by těch 4000 mhz využil prostě zvědavost,nic víc,. Řešil jsem jestli má jen velikost mhz vliv nějak výrazně na výkon ve hrách tot vše.