Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Motherboard 8x ddr4 coffe lake???

Zdravím, mám dnes ještě jeden dotaz... jsem slepej nebo se nevyrábí základní desky se socketem 1151 coffe lake které by měly 8 slotů pro DDR4 nebo více slotů??? za par měsicu budu kupovat stolní PC, zatím jen i5 8400 coffe lake, 8GB DDR4, GTX 1050ti... s tím že do budoucna budu dokupovat RAMky, grafiku, SSD..... ale ze zvědavosti se ptám proč neumím najít desky s aspoň 8 sloty pro RAMky :) Diky a pěkný den přeji ♥

ze zvědavosti se ptám proč neumím najít desky s aspoň 8 sloty pro RAMky

- Umi, ale zpravidla pro jiné chipsetové rady (nebo socket jako 2066 ), jako na spouste zakladnich desek a procesoru s podporu QuadChanel, citoval bych kuprikladu : ASUS ROG RAMPAGE VI EXTREME, ASRock Fatal1ty X299 Gaming nebo MSI X99S SLI Krait Edition etc.

Kolik té RAM (GB) předpokládáš? IMHO (jsem laik) není 2x rozumné RAMky nacpat do 8 slotů; problém už bývají i čtyři…
I 32GB je snadno zvládnutelných ve formě 2x16 (to bych preferoval) nebo 4x8.

Dnes mám na nabušené mašině 2x8, bude-li to málo, prostě za pár let přejdu na 2x16. Jo, needituji video v 8k a fotky v 10k*10k pixelů…