Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Můj WiFi adaptér je "alergický"?

Dobrý den... dneska jsem zapnul počítač a najednou nejsem připojený... zkusím se připojit... a najednou se můj WiFi adaptér odpojí (sám) a pak připojí... jakmile se připojím přes můj hotspot z telefonu, tak vše funguje... ale jakmile se připojím na WiFi který jde po celým domě tak nejde... Včera s tím problém ještě nebyl... začalo to až teď... nevíte co s tím je? Neměl někdo podobný problém?

Skús na routeri zmeniť kanál. Pravdepodobne (už sa spomínalo), niekto v blízkosti (sused) používa rovnaký kanál ako ty a tieto sa navzájom rušia. Pokiaľ svoj WiFi adaptér (WiFi karta) nastavíš na Automaticky, tak "zožerie" všetko, čo je jej podstrčené (router zapnuté DHCP!)
Prípadne ešte na routeri nastav napevno šírku pásma na 20MHz a pásmo 2,4GHz (lepšie prelezie cez steny).

Ak adapter chyta malo sieti a to dokonca len tie, co su 20cm od adapteru, tak moze byt niekolko chyb
- nieco sa salo s pripojenim anteny na tej karte, alebo
- ovladac wifi karty je vadny, alebo nieje ani pre konkretny cip na tej karte, ale iba pre nejaky podobny. Moze sa to lisit jednym cislom, alebo pismenkom.
- zacalo to mat studeny spoj na doske elektroniky, vlivom prehrievania karty. Niekedy moze fungovat a niekedy zase nemusi fungovat. Tak sa prejavuje studeny spoj.

žádné příhlašovací údaje nepotřebuješ. když to nechápeš, otec ti logicky nechce dát heslo k routeru - nechápajícího "administora" nikdo nepotřebuje.
chtěl jsem po tobě typ routeru ze štítku zespodu - ani to nedokážeš přečíst.
kabel se dá natáhnout třeba podél zdí v bílé elektrikářské liště.

Když jsem nyní dal adaptér do jiného USB portu, tak nyní i internet funguje,

jedna technická: adaptéry zezadu mají špatný příjem kvůli stínění okolo visícími kabely.
taky to chce zvážit, ze kterého směru přichází wifi signál, ať mu bedna nestíní v cestě.
adaptér s tou delší anténou taky něco váží. pravděpodobně časem svou vahou zdeformoval kontakty v usb zásuvce. bylo by lepší ho připojit přes nějaký 0.5m prodlužovák. vem nějaký silnější kabel, žádnou tkaničku, ať ti nezničí i druhý konektor a ať se vyhneš stínění casem.

ty routery se prodávaly delší dobu, proto jsem se ptal i na stáří.
napájecí adaptéry od levného oem dodavatele můžou časem začít odcházet, respetive mají velké zvlnění, vyšší vnitřní odpor (čili se zátěží klesá výstupní napětí). s takovým adaptérem routeru nejdřív přestává fungovat wifi.

ale vypadá to, že tvůj případ je spíš jiný - kvůli anténě neobvykle těžký wifi adaptér pravděpodobně zdeformoval kontakty konektoru, kam byl zastrčen, jak už jsem psal.

ta delší anténa zas nebude úplně lehká.
nic moc nedáš za usb prodlužovací kabel, který: 1) vyloučí deformaci kontaktů a 2) pomůže umístit adaptér s anténou, aby nebyl příjem stíněný casem.

ať to nejsou vyhozené peníze, měly by mít napájecí vodiče uvedený zaručený průřez, např:
https://www.mironet.cz/delock-kabel-usb-20-typ-a-samec-usb-20-typ-a-samice-prodluzovaci-05-m+dp251604/
https://www.mironet.cz/delock-prodluzovaci-kabel-usb-20-typa-samec-usb-20-typa-samice-05-m-transparentni+dp291789/
bohužel výrobce delock je spolu s gembird a hama asi největší shit.
to už bych radši koupil prodlužovák pro usb3, který musí být dimenzovaný pro větší odběr.

ale jednou za hodinu/dvě se jen tak odpojí a nemůže najít žádnou síť

asi by se chtělo podívat na screen z inssideru, jak vypadá signál co přijímáš, a pak když se podaří porovnat i ten výpadek, co je vidět.
(nebo jestli v té době správce zařízení vůbec detekuje wifi adaptér)

ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=cs

Vlastním Wireless AC600 Dual Band High Gain USB Adapter DWA-172, OS mám Win10... po odinstalování driverů a nainstalování z CD, se mohu připojit, ale internet nefungoval...

Edit: Když jsem nyní dal adaptér do jiného USB portu, tak nyní i internet funguje, ale proč přestal fungovat v tom jednom fakt netuším :/

Internet fungovat nemusi. Windows ma nejaku zvlastnu logiku, ktora zistuje dostupnost nejakej adresy na internete a ked strati odpoved od toho servera, tak Windows zahlasi, ze nieje internet a viac sa s uzivatelom nebavi. Bohuzial Wifi je technologia, ktora dost casto straca pakety. On ten paket zo servera priade akurat wifi ho strati napriklad vlivom zarusenia. Naprava by mohla byt vylepsenim signalu a to nemyslim tie palicky, ktorych moze byt aj maximum, ale tak aby to nestracalo pakety.

máš úplně jiný problém.
ty potřebuješ třeba schodištěm vytáhnout lan kabel z routeru a na patře umístit nějaké druhé ap (lan část routeru).
může být nastavený na stejnou ssid + heslo + typ zabezpečení, ale čísla kanálů by se měly lišit o 5, ať se vzájemně neruší s routerem.

takový detail, že adresa access poinu bude ležet v síti routeru, ale mimo běžný dhcp rozsah a že ap nebude mít zapnuté vlastní dhcp, to je snad jasné.