Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přesun systému na SSD - O&O Migration kit

Tak si zde taky položím dotaz :-)

Vzhledem ke stavu disku viz. příloha bych chtěl přesunout systém na SSD disk. Otázka je, zda už není pozdě ?
Problémy se startem systému ani ztrátou dat jsem zatím nezaznamenal.

Co si myslíte o nástroji O&O Migration Kit ?
Podle recenze to vypadá spolehlivě, ale uvítám jakýkoli jiný názor, případně doporučení jiného nástroje. Díky.

https://www.chip.cz/novinky/trendy/o-o-ssd-migration-kit-7/

Nenapisal si podstatne udaje.
Aky mas OS? A aky SSD chces kupit?

Pri kupe SSD (takmer isto) dostanes program na klonovanie, bud fyzicky v baleni, alebo pravo na stiahnutie (kody) zo stranky vyrobcu SSD.

O&O SSD Migration Kit davaj pozor:
Supported systems: Windows® 8.1 | 8 | 7 | Vista | XP
Okrem toho, zda sa (teraz v noci nebudem patrat), ze chce instalaciu na dany OS a na dany disk. To znamena, ze jednorazovy program (ktory uz nepotrebujem) budem klonovat na SSD.

Spravne klonovanie disku (HDD na SSD) sa robi pri "uspatom OS". teda z bootovacieho programu spusteneho z USB, CD, DVD... a nie z beziacich Windows.

Ako pisem: Pri kupe SSD (takmer isto) dostanes program na klonovanie, takze riad sa manualom na stranke vyrobcu SSD.

Budu klonovat Win 8.1, a mám vybraný tento SSD hlavně z důvodu 5let záruky samsung-ssd-860-evo-250gb
Je super že výrobci SSD disků myslí i na klonování a mají na to vlastní software, nevěděl jsem :)
Takže toto by mělo být ono >>> Data Migration Software, ale běží též ze spuštěného systému, takže to asi nevadí.
Akorát mám trochu obavu z vadných sektorů, aby klonovaní neselhalo a nepoškodil se SSD disk :-|