Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB kabl A-B

pro tiskárnu se po tom kabelu posílají jen data, tiskárna si z něj nebere napájení. obvykle se udává použitelná dálka 5m, více s drahým aktivním opakovačem signálu.

proč toho chceš po usb moc:
- na konci kabelu bude datový signál silně zdeformovaný, pokud se tiskárna domluví s pc na přenosové rychlosti, bude to nějaký pomalý režim.
- usb tiskárny jsou jednoduché, určené pro šetřílky. nemají tiskový procesor pro zpracování efektivnějšího jazyka, celou tiskovou stránku jim ve formě primitivní bitmapy zpracovává a posílá počítač.
posílat to po usb nespolehlivé délky bych považoval za ztrátu času.

tam je zásadně špatně jedna věc: usb tiskárny nepatří do domácnosti, kde je více uživatelů.
- buď vyhodit a koupit síťovou tiskárnu (zas o tolik dražší nejsou)
- nebo kompromis: pokud se dá tiskárna na místě zapojit do routeru s usb portem (samozřejmě kabelem normální délky), využít toho.
případně bude existovat i printserver s usb výstupem, ale to už je výdaj navíc.