Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač zapne nočná lampa

Dobrý,

mám taký kuriozny problém. Ked dám počítač uspať, alebo hibernovať (nie vypnúť), tak ked je ešte pod napätím, tak sa dá zapnúť aj stlačením gombíka na úplne cudzom spotrebiči (zapnutím, alebo vypnutí daného spotrebiča)...v mojom prípade ide o nočnú lampu, ktorá je zapojená v tom istom zásuvkovom obvode (na tej istej predlžovačke). Skúšal som ju pripojiť aj do iných zásuviek, no robí to len v tých ktoré sú blízko zásuvky v ktorej je predlzovačka so zapojeným PC. Ano, ide asi o rovnaký zásuvkový obvod, no mňa by zaujímalo že ako je to možné, že môže zapnutie, alebo vypnutie nočnej lampy zapnúť počítač v rovnakom elektrickom obvode. A dá sa to nejako "opraviť" aby to nerobilo, lebo kus mi to vadí aj ked ma to na prvý krát čo sa to stalo dosť pobavilo.

Prepácte ked som dačo zle napísal, ale do elektriky sa nerozumiem, tak mi tento problém skúste trochu laicky vysvetlit

Zdroj nebo prodloužka. Hlavně nic zde dle experta kozakla neopravuj, plete si domněnky a fakta.

Pokud můžeš, vyměň si prodlužku. Tohle není přirozené chování a bůh ví co se stane když to tam necháš takhle fungovat delší dobu. Pakliže se to bude dít i po výměně tak je jasné, že je vadný zdroj. To musíš ale ozkoušet.

Zdroj je Seasonic G Series 500 Watt. A vadny neni, je to pravdepodobne niečo zle nastavené v OS (mám W10). Lebo dane PC mám už 4 roky a nič podobné sa ešte nestalo. W10 pouzivam len cca. mesiac. Predtým som tie 4 roky pouzival W7 (aj nočnú lampu) a nič. Asi zato môže ten režim spánku (hibernacia)...lebo ten spanok je ozaj veľmi krechky keď sa PC zapne uz tuknutim do gombíka myši....

Uz som ti pisal ze sa to da nastavovat v spravci zariadeni. Aj u mysi a aj u usb root hubov. Zavisi aj od ovladacov ake si tam instaloval.
Nejaky dementi mi tam k tomu dali -2 nesuhlasim, ale ja za to nempozem ze maju v hlave nasrano a maju umoznene klikat.

(pri vypnuti sa uplatnuju nastavenia v biose a je menej aktivnych wake eventov, preto sa ti to z vypbnuteho nezapne. Pre sleep su spravidla nastavenia vo win v spravci zariadeni alebo aj v energia - podrobne nastavenia energ.planu apod, w10 neviem zhlavy kde to ma).

... by ma zaujimalo co za dement tu furt klika na nesuhlasijm a z akeho dementneho dovodu. Lampy vedia pri zapnuti naindukovat pulz na vysokoimpedancnych vedeniach, napr. tie halogenove s trafom, mam jednu a pri zapnuti naindukuje pulz na audio (asi na 12V napajacich) kabloch alebo kde, ptz to pocut (na srot cinskom malom zosiku bez filtrov). Stejne tak to moze naindukovat pulz na USB kabli mysi alebo na comkolvek inom. MB a BIOS robi indocinsky debil a vobec to na MB neni osetrene. Nemusi to byt vobec zavada v rozvodoch. Take javy existuju odjakziva odkedy existuju digitalne obvody, ak to v HW neni osetrene.

Nezmysly tu meles ale len ty, ja pisem fakty a svoje skusenostui napr. z 17rokiov vo vyvoji motherboardov. Ty mas aku kvalifikaciu ze sa hrnies hodnotit moju odpoved ?

.. presne preto sem uz nechodim. Expert je preto expert, lebo vie to co 99% ludi nevie. A tych 99% ludi tu potom bude na spravnu odpoved busit do "nesuhlasim". Ludstvo aj preto neustale voli dementov.

Kvalifikaci? téměř 20 let v oblasti SW a vývoji technologií a 7 let aktivně zapojen do oprav, vývoje a analýzy PC :) Myslím si, že každý má plné právo tu rozvinout svůj názor. - ode mě dostáváš za tu aroganci a nadávky. Stěžuješ si že tě někdo přesvědčuje navzdory tvým zkušenostem? Ejhle, toho samého se mi včera (nebo dneska ráno, bůh ví kdy to bylo) dostalo od tebe. Jako s těmi prostorovými reproduktory si to nemyslel vážně, že ne? Pakliže ano, tak bych nejradši tenhle tvůj komentář překopíroval a dal ti to jako odpověď, protože z toho čiší taky lhostejnost vůči zkušenostem :) Zajímavé, že se ve všech vláknech na tom shodnu s vícero lidmi ale ty máš asi patent na pravdu. Tak ju, asi všichni sklopíme uši a budeme tě poslouchat, protože máš nepodložené zkušenosti a vlastně děláš to samé na co si stěžuješ, ne? To je mi panečku logika :) Nebo mi řekni jak si to myslel, protože v tobě aby se čert vyznal.

Nepsal sem z cesty, pisem spravne fakty a svoje 30rocne znalosti a skusenosti ktore som ti tam aj dolozil napr. citatom z wikipedie. TPodla teba je teda vadna aj wikipedia? Utocil si ty hned od zaciatku a ani nerozumies danej tematike. Ja som len reagoval na tvoje urazlive a chybne kecy (ktore boli ako reakcia na mna)

Z toho celeho vyplyva logicky zaver ze si blbec.

Tak si odpoj center a pust si film ty dement ked mi neveris. A domyslaj si ze co herci hovoria :D
Vies co to je downmix a ze to musi robit DTS dekoder? Ma dotazovatelov zosilovac DTS dekoder a vie downmix?
Tvoja reakcia len dokazuje ze NEMAS znalosti ani 10% z mojich a si dement lebo sa este aj ides bit a pritom nemas paru o tematike.

Vskutku jadrná slovenština :) Už se ti spíš jen směju, ještě ke všemu když si uvědomím, že někdo jako ty má post moderátora. Proboha...

a si dement

Mozem ta jebat

ze si blbec

Ludstvo aj preto neustale voli dementov.

. by ma zaujimalo co za dement

Nejaky dementi

Ty si uplny magor.

ty dement.

co za kokotiny

ty pises picoviny

ty, magor

A to jsem pro to nešel daleko, vše jsem sehnal za cca 2 minuty... :)

Cely cas tu rozoberas nejake vyrazy namiesto toho aby si zacal chapat ze nemas pravdu a utocil si nezmyslami na moju spravnu odpoved. vsetky tvoje reakcie su jasne dokazy toho ze o danej veci nemas ani paru ptz kazdy kto ma o tom paru vie ze to je tak ako pisem a aj ze PRECO to tak je. Lenze ja nemam ziaden dovod ti tyo tu vysvetlovat ptz to je na dlho, mozem ti len povedat ze si idiot ptz ani nechces pochopit ze proste nemas znalosti na to aby si pisal o zosilovacoch a o wake eventoch na MB.

Ale já tě nemusím chápat, pochopíš to už? Neumíš se vyjadřovat jako člověk, ať máš 5 leté nebo 70 leté zkušenosti, je mi to někde. Nejsem sám kdo tě přesvědčoval že nemáš pravdu, stejně si jedeš svoje. Nejhorší na tom je to, že ti není ani blbé zalhat, že máš nějaké zkušenosti v akustice. Víš že i lajk, co o tom ví fakt prd, by se ti vysmál za tohle do obličeje? Ale fajn, máš potřebu být arogantní, já se s tebou hádat už nebudu. Nemá to smysl :) Až za tebou dojde tazatel, proč mu shořel zdroj, odkaž si prosím na sebe, díky :)

Pocuvaj ty magor ODPOJ SI DOMA TEN CENTER REPRAK (a nic nenastavuj v receiveri lebo dotazovatel nema taky receiver) a potom mi prid napisat ze co si z toho filmu pocul. OK? Ja viem ze si idiot, vacsina ludi co to tu bude citat asi tiez, ale mne je to jedno.
Ked ten clovek zapoji repro tajk ako ste pisali tak bud
a) nebude pociut vobec co herci rozpravaju, alebo
b) zapoji stereo signal na predne aj zadne stejne, takze to vobec NEbude priestorovy zvuk.
Obe moznosti su hovadina, co som aj napisal do mojej prvej a spravnej reakcie. Ale vies co, rob si co chces.

K tomu zdroju - 10rokov mi pri zapnuti stolovej lampy praskne v repro, coi je podla teba vadne? Zdroj? Aha dobre, to si asi zapisem. :DDDD

A v tych W10 mas pravdepodobne nastaveny hybridny rezim spanku (v ovl.panely-energia-podrobne nastavenia planu), ked to vypnes tak budes mat osobitne moznosdt sleep a osobitne hibernate, sleep je lahky spanok a moze ostavat viac aktivnych wake eventov, ak si predtym pouzival cistu hibernaciu z nejakeho W7, tak to moze byt tiez rozdiel (ze to teraz len uspavas do S3 s hybridom, a ne hibernujes do S4)