Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HDD WD 4TB black, teplota

Tento: https://www.czc.cz/wd-black-4tb/194918/produkt
Jsou na něm pouze data a hry, OS je na SSD.

Po půlhodinové nečinnosti (byl jsem pryč, na PC běžel jen OS, žádná aplikace) vypadá teplota takto:

[82881-wd-png]

Pozice disku v PC (je to ten vpravo dole):

[80945-p1080075-jpg]

WD Blue, 2TB, je kousek nad ním, teplota o více než 10°C nižší.. Na přední straně skříně, Fractal Design Define R5, je ventilátor v této pozici:

[82882-screenshot-2018-07-11-fractal-de-png]

Teplota se mi zdá moc vysoká, nevidím v tom moc logiku.. Co vyzkoušet? Přesun disku do vyšší pozice, aby je ventr přímo ofukoval? Dle SMART i WD Data Lifeguard Diagnostic je vše OK. Při testech disku (quick) to v něm chvílemi na můj vkus hodně "hrčí". Občas, při provozu PC, slyším takové klepnutí, lupnutí, ťuknutí, asi práci hlaviček. Na tuhle zvýšenou teplotu jsem došel až teď, PC moc používán nebyl..

Nebo čas na reklamaci?

Díky za nápady.

Tak parada, az bude 4TB Black zaplnen hrama, muzes i pridat druhej. ;-)

(Stejne ale zkus treba jednu hru, nejake RPG instalnout na SSD, jsem az napnut, jak to dopadne, jestli preci jen za par let na ty SSD neprejdes.)

Jo cetl jsem SZ, nepotrebuju, me to jenom zaujalo, ze furt jedou, ja uz bych to moc necekal. Dik.

Pozoruji disk dva dny, běžný provoz, přes 37°C jsem se nedostal.

Malinko mě tedy zaráží, proč to v CZC takto složili. Jestli byl ten přední ventr namontován z fabriky v pozici nahoře a montérovi se to nechtělo přešroubovat dolů…? Taková blbost a rozdíl 10-12°C.

---
Na SSD budu mít (kvůli Javě, která si to kočíruje sama) Minecraft. Nejnáročnější hra na RAM a CPU, co mám (v kvůli nastavení a modifikacím samozřejmě)

Jestli byl ten přední ventr namontován z fabriky v pozici nahoře a montérovi se to nechtělo přešroubovat dolů…?

Ano, podivej se na skrine, co se prodavaji. Pokud je predni ventilator instalovan, je dan do pozice nahoru, nechapu, ale je to bezne. V CZC je jim to jedno, predelavat to nebudou.