Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenačte se mi SD karta

Dobrý den,
potřebovala bych poradit....Mám notebook Dell Latitude e5420. Nejde mi otevřít SD karta
Vložila jsem kartu a objeví se mi E:Název adresáře je neplatný.
Čím to je?Dřív vše funfovalo.
Předem díky za rady

Nejsem žádný přeborník v technice....ale mám kartu RiData micro HC 4GB. Před rokem jsem na ni na notebooku nahrála mp3 a používám jí v autě. Tam normálně funguje. Chtěla jsem právě upravit playlist a nic :-) Mám Windows 10.

to byli základní dotazy, ne něco vyžadujícího Unicorn college na co jsem se ptal.

Otázka OS: Windows 7(aasi) třeba nepoporovaly exfat. to je vyloučeno.
dotaz na filesystém byl proto, že třeba i windows neumí běžně linuxové FS apod.

Nicméně je možné, že karta prostě má nějak poškozený FS, může se stát v pitomé čtečce nebo při výpadku ) - pro jistotu

zkusit provést scandisk /chkdisk opravu a podívat se, co to našlo,

přinejhorším naformátovat a nahrát data znova

nebo je možné, ža karta je vadná (vaadný blok) - to je až poslední možnost
Ale nedávno tady někdo psal že mu Windows 10 zmrvili mp3 přehrávač (USB mass vs PMP / PTP)

- kontrola karty pomocí kontroly disku

- zkusit kartu na jiném počítači

- pokud karta nikde nepůjde otevřít ani načíst, je pravděpodobně už po ní (SD karty nejsou něco, co má vydržet X let, je to spotřební zboží)