Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem implementace VirtIO ovladačů do instalačky Windows 7

Zdravím všechny, mám tu takový menší oříšek.
snažím se nacpat VirtIO kvm ovladače do instalačky windows, aby se při každé instalaci virtuálu nemusela 2x přemountovávat mechanika a nahrávat tam ovladače disku, bez kterých instalaci ani nespustím. původně jsem je chtěl jen obsáhnot do wimu nebo do samotného isa ve složce, jenže žádné soubory co tam přidám windows pe nevidí. proto bych se rád zeptal. nevíte odkud windows PE tyto ovladače načítá? popř. jestli někoho napadá jak jinak to udělat....
předem dík moc za rady,
GrapField

ale do kterého? Na instalačním DVD jsou dva. Boot.wim a install.wim

První slouží k instalaci OS, tedy tam potřebuješ hlavně ovladače pro I/O, tedy řadiče, disky, případně síťovku.
Druhý je image systému, tam zase musíš zvolit správný index (instalačka je univerzál a obsahuje všechny verze Windows, v případě W7 tedy basic, basicN, home, HomeN, Pro, ProN a Enterprise (píšu zpaměti), jejich indexy si vylistuješ příkazem

dism /Get-WimInfo /WimFile:X:\sources\install.wim

("X" nahraď písmenkem disku kam jsi to nakopíroval, případně celou cestu změň, podle toho kde to máš)

Do té bys měl následně naintegrovat vše potřebné. Nikde se následně už nic nevolí, nelistuje apod., systém detekuje a nainstaluje drivery při bootu (resp. prvním bootu OS) automaticky.