Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který antivir méně zatěžuje systém? (AVG-AVAST)

Nechci zde zakládat flame. Nezajímá mě, který antivir je o 1% lepší či horší ve vyhledávání virů, ale zajímá mě jedna jediná věc: Který z následujících antivirů nejméně zatěžuje systém?
- AVG 8.0 Free
- AVG 8.0 Professional
- Avast 4.8 Home
- Avast 4.8 Professional
Nerozhoduje, zda jde o verzi Free nebo Pro, klidně si antivir koupím.

No když už to shiro nakousnul, tak Avira. Proč? Má defaultně nastaveno neskenování každého souboru - jen seznamu přípon = štít nezatěžuje systém. Není spuštěná kdejaká chránící pytlovina.

Dále, každá fičura navíc bude systém zatěžovat taky.
Pokud spacifikuješ AV v nastavení, tak většina bude mírná ve využívání prostředků.
---
Otázka by spíš měla vést v čem (kde) potřebuješ uplatnit tyto AV. Hodně svede omezený účet, rozumně nastavený systémový pravidla. Antivir bych odsunul jen jako pojistku, kdyby ostatní selhalo.