Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TV propojena s NTB přes HDMI kabel, nejede zvuk

Zdravím všechny,
pomůžete mi někdo, prosím? Už jsem z toho nešťastná!!
Už 5 hodin hledám rady na netu a snažím se rozjet na TV zvuk z noťasu, ale pořád se mi to nedaří :( ... na starší TV mi jelo všechno v pohodě, dneska je koupená nová a zvuk nejde. TV nastavím jako výchozí zařízení, v PC to vypadá, že hudba hraje (vibruje ukazatel), ale z TV zvuk nejde. Obrazovky mám duplikované. Zkoušela jsem 2 HDMI kabely.
Netušíte někdo, kde může být problém? Nemůžu najít "realtek digital output" může to být tím? Fakt nejsem žádný PC expert. Snažila jsem se to stáhnout a doufala jsem, že se po instalaci a restartování PC někde objeví, ale neobjevil :( ..
Ocením jakoukoli pomoc! Děkuji moc!!

Realtek digital output to nebude na 100%. Musí to být audiokodek integrovaný v grafické kartě.
Tj.
- Intel HD Audio v případě Intelí GMA
- AMD High Definition Audio v případě AMD grafiky
- nVidia HD Audio v případě nvidia grafiky

(píšu ty názvy z paměti, tak to možná nebude přesně)

Vpravo dole klikni pravou mysou na repracik - vyber si z ponuky "prehravacie zariadenia". A tam v zozname vystupnych zariadeni si klikni ze chces aby zvuk siel na HDMI vystup (moze sa to tam volat rozne, bud ako nazov TV, alebo ako nazov grafiky, alebo ako nejaky digitalny vystup)