Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jas monitoru

Mám takový problém. Mám notebook od HP a on má pod monitorem takový senzor co zjišťuje světlo v okolí. Prostě a jednoduše jakmile je v místnosti tmavo tak monitor ubere jas.. A když je světlo tak se jas zvýší. Lajcky řečeno, když je tma tak je monitor tmavej. Nevíte někdo jak to vypnout? Nebo změnit nastavení??? Díky za radu...

Nepoznam dnesne HP notebooky ale nastavenie by mohlo byt v BIOSe. Vola sa to ALS (Ambient Light Sensor).

Nejake nastavenie (resp. aspon vypnutie) by mohlo byt aj v ovladacoch grafiky Win, napr. u intel integrovanej grafiky to byva kdesi v klik vpravo dole na ikonku grafiky resp. displaya - nastavenia, tam to prepni na nastavenia flatpanelu alebo powermanagementu (spotreby), tam sa tusim da vypnut aj toto (automaticke riadenie jasu).

V BIOSe ale mozno budes mat viac nastaveni, mozno aj silu s akou to reaguje, tak najprv pozri BIOS.

P.S. inac ja osobne to povazujem za dobru vec, ja to v mojom sukromnom NB nemam, a v tmavej miestnosti mi ide jas monitora vybit oci aj ked mam jas na minime :-) Neviem preco ti to vadi ze to reguluje automaticky.

Tak jsem zkoušela vše možné a najednou jsem narazila na pár kláves... Vypíná se to Fn+F11 kde je nějaký obrázek slunce... senzor okolního světla je vypnut... Ale jinak díky moc... A vadí mi to protože nevím.. Prostě mám ráda když to pořádně svítí :-D