Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace win10

ahoj, rad bych se poradil..

mam notebook, kde puvodne byl win8 pro. pak jsem upgradoval na win10. pak jsem presel na NEwin OS. muj dotaz zni, pokud bych ted chtel znovu nainstalovat windows, jaky win vlastne instalovat. mam samozrejme zapsany puvodni product key, ale u notebooku nebylo zadne dvd s win8 pro. myslim si spravne, ze si mam stahnout win10 pro, ten nainstalovat a pro aktivaci pouzit puvodni product key k puvodnimu win8 pro?

diky moc

Win10 si nataha mnoho svojich ovladacov z MS kniznic, ale neni odveci ist na lenovo.com do sekcie support a najst si jake tam su ovladace pre tvoj notebook pre dany Win. Hlavne ak ma ntb dve grafiky tak nainstalit obe ovladace. Dobre je aj chipset a pripadne utility od vyrobcu (na rozne hotkey a Fn kombinacie apod a pre specialny HW ktory neni rozpoznavany automaticky)

Zejména u Lenova (NB i Tabletů) právě většinou ovladače z instalaček nefungují. Osobní zkušenost u TB Miix,tam jsem musel vždy použít firmware k procesoru (nyní už ani na stránkáck Lenova není). Nefungoval totiž doporučený přechod na Win 10 !!

Ano lenovo alebo aj dell a HP apod casto pouzivaju specialne subdevice id u svojich komponent, ale u novsich modelov byvaju tie ovladace ulozene aj u MS a win10 si ich potom vie stiahnut. Vseobecne ale plati ze je dobre sa na web vyrobcu pozret a nainstalit co tam je, hlavne kvoli specialnym veciam ktore nie su vzdy PnP.