Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém zvuk/hardware

Ahoj celou dobu zvuk šlapal ale ze dne na den červená ikona u zvuku a hláška není nainstalováno žádné zvukové zařízení.

Po rozkliknutí se ukáže došlo problém s ovladačem viz první screen a nabídne to opravu přeinstalování ovladače což se nepodaří viz screen 2

Viz screen:
https://www.imgup.cz/image/LaUi
https://www.imgup.cz/image/LaU8

Zkoušel jsem už také zpátky odinstalovat zvukový ovladač a znovu nainstalovat ale pořád to hlásí chybu, nevím co s tím, jediné co mě napadá, že odešla zvuková karta??

Odkliať si ťahal ovladač? Priamo zo stránky výrobcu?

Zrejme musíš nefunkčný ovladač korektne odstrániť, odinštalovať zariadenie, prípadne prelustrovať Registre na neplatné kľúče, clsid, a z exe znovu korektne nainštalovať.

Je možné, že skapala zvukovka, ale málo pravdepodobné. Stáva sa Chocholouškovi, ale len "jednou za deset let".

Od hlávního výrobce jak říkám bylo to nainstalováno a šlo to pěknou řádku let, jak říkám odinstalování olvadače a jeho zpětné nainstalování jsem provedl, registry na neplatné klíče nepoznám zas tak dobrý nejsem , abych zjistil jaké jsou KO

Myslím si že zvukovka zkapala ikdyž fakt je to málo pravděpodobné? :D

Klikani na nejake microsoft jebnute "reseni potizi" neni preinstalovani ovladace. Ono to este za celu dobu trvania zemegule nikdy nic nevyresilo.
Preinstalovani ovladace by bolo keby si siel na stranky svojej zakl.dosky a stiahol si ovladac chipsetu a zvukovky a obe nainstalil.
... prip. ovladac pre realtek je aj na realtek.com, klikas na hd audio
... a najprv skus ten PC uplne vypnut aj z elektriky na par minut a prip. do biosu defaults a save&exit.