Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínání monitoru, už si nevím rady :-(

Ahoj
Mám problém, během zaplého pc se zničeho nic vypne obrazovka, je jedno jestli hraji hru nebo jen něco vyhledávám na netu. Někdy (většinou) to hodí chybu a někdy ne, viz link dole. V nějaké poradně na netu, mi řekli že to je vadnou Grafickou Kartou, tak jsem jí odnesl k reklamaci, shodou okolností mi končila za týden. Jejich vyjádření bylo, že to Grafickou kartou není, že prý dělali 4 dny zátěžovej test. Ted ale nevím zda to jen neokecali, protože ted už mám po záruce a všechno svědčí o tom že to kartou je. Může mi někdo poradit, zda to je opravdu kartou a nebo by to mohlo být něčím jiným ? Děkuji
http://prntscr.com/k6g3k7

jak poznám Integrovanou VGA ? Není tam žádná jiná. Špatně nainstalovaný ovladač grafický karty není možný, instaloval jsem to 2-3x i po přeinstalování pc a stejně problém přetrvává. Větráky GK běží a že by se přehřála karta, i když je pouze zapnutý Windows ? Žádný hraní a ani brouzdání na netu i když se na pc nic nedělá, to někdy hodí chybu.

Špatně nainstalovaný ovladač grafický karty není možný

je. nejdřív se instaluje základní chipset driver, teprve potom grafika. (jiná věc je u chipsetů amd s integrovanou grafikou, ale to není tvůj případ)
i výrobci driverů dělají chyby a novější ovladač nemusí být pokaždé lepší. dokonce když ti to jelo 4 roky, ta grafika už je starší a nový ovladač žádné změny pro starý hw nepřináší. ani výrobce ten ovladač s českými windows netestoval.
čili přeinstalace driveru neměla po 4 letech žádný smysl.

větráky ok, píšeš žes to nesl na reklamaci, tak předpokládám že je to čisté.

vem jiný disk, starý odpoj, nainstaluj windows znovu, ovladače tentokrát pořádně a k tomu nějakou hru co padá. pak uvidíš.

Intel Core i7 870 2,93 Ghz
Windows 7 Pro
4 Gb ram
GK Invidia GTX 750Ti 2GB
Ten PC je strašně pomalý, načítání, otevirání složek atd, normální práce na pc, nechápu......
Zkusil jsem jít do nouzového režimu abych přes jeden program odinstaloval kompletně ovladač GK a sekne se to

Jak vidím, tak jde již o starší HW. Tvé problémy může způsobovat i jiný HW než grafická karta. Např. neuvedená základní deska nebo zdroj. Také si zjisti kondici disku (např. pomocí programu CrystalDiskInfo). To, že se systém jeví jako zpomalený může být způsobeno i tím.

Jak jsem kompletně odinstaloval ovladač GK tím programem, tak vše bez ovladače fungovalo normálně. Bud je to náhoda a nebo to je tedy ovladačem ? Protože potom jsem nainstaloval ovladač, dal restart, sice mi to nehodilo chybu ale obrazovka zčernala a pc běží v klídku dál ? omg, dal jsem znova restart a už 10 minut obrazovka nápisem Spouštění systému Windows. Jeden chlápek na jiném foru, má stejný problém, vyzkoušel úplně vše sám , nic nepomohlo, prý se s tím mám prostě smířit.:-(

nesháněl jsem ovladače, Windows byl předinstalován při koupi. Jak mám udělat čistou instalaci Windows ? Mám originální DVD. A jak mám odstranit původní windows ? Protože při instalaci nového, tam starý zůstane. Jednou jsem to nějak omylem udělal, tak to vím ale už si nepamatuji jak :-)

Ked nabootujes PC z toho DVD a das uplne novu instalaciu alebo ak v instalatore sformatujes oddiel, tak tam nic neostane.
Ak nesformatujes a ostane zlozka windows.old tak sa da zlozka zmazat v disk-nastroje-vycisteni disku.
P.S. ked to je znackovy PC tak ma asi aj recovery ktore sa spusta nejakou klavesou pri zapnuti a obnovi windows na vyrobny stav. Zavisi od znacky.

Vyzkoušej tyto ovladače >>> 398.36-desktop-win8-win7-64bit-international-whql.exe

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/135674/en-us

Version: 398.36 WHQL
Release Date: 2018.6.26
Operating System: Windows 7 64-bit, Windows 8.1 64-bit, Windows 8 64-bit
Language: English (US)
File Size: 434.86 MB

Nebo pak tyto starší >>> 335.23-desktop-win8-win7-winvista-64bit-english-whql.exe

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/73780/en-us

Verze: 335,23 WHQL
Datum vydání: 2014.3.10
Operační systém: Windows 7 64-bit, Windows 8.1 64-bit, Windows 8 64-bit, Windows Vista 64-bit
Jazyk: Angličtina (US)
Velikost souboru: 221,71 MB

On je problém že jsem dříve už zkoušel nainstalovat různě staré ovladače a žádná změna. Ten nejnovější 398.36 jsem právě instaloval po kompletním odinstalování a jsou opět problémy. Fakt nevím zda to je náhoda, ale pokud je Pc bez ovladače GK tak se to zdá OK, jakmile tam ale dám jakýkoli ovladač je to v háji.

Pc bez ovladače GK tak se to zdá OK

grafika běží bez hw akcelerace. začne dělat problémy až s akcelerací ve 3d.
může to být jak hw vada grafiky, tak celá špatná instalace ovladačů.

fak není možné si půjčit např. 160gb disk, nainstalovat w7 (při instalaci smazat staré oddíly), chipset driver, restart, grafiku?
pak testovat hru.

sehnat pak někde na netu ovladače k základní desce, pak bios ?

https://www.asus.com/Motherboards/P7H55/HelpDesk_Download/
na bios se vykašli, nemáš důvod do něj rýpat.

diky za ten odkaz ! Kdyz nainstaluji ciste novy windows, tak staci stahnout a nainstalovat ovladace Chipsetu, zvukovky, internetu a potom graficky karty ? Nemusim tedy stahovat Bios, sata, ? Nebo vse v tom odkazu ?
Potrebuji jeste vedet, mam Windows na DVD , pujde aktivovat kdyz bude ciste nainstalovany novy Win, kdyz dvd je spjato primo s tou pc sestavou ? potom jeste potrebuji vedet, jak instalovat novy win tak aby stary uz nebyl, protoze se mi jednou nechtene stalo, ze jsem omylem nainstaloval novy win a stary tam taky zustal, tak ze pri zapnuti Pc mi to ukazovalo jaky z nich chci spustit.... Pak jeste potrebuji vedet, zda pokud nove nainstaluji ovladac internetu, mi pujde internet bez privolani techniku meho pripojeni ? Mam to trosku komplikovany, kdyz si neco noveho koupim a chci se stim pripojit, tak oni museji udelit opravneni, zadat Ip do jejich databaze nebo co, nechapu.... Diky za kazdou odpoved na mou otazku.
PS: jestli to bude delat i pri ciste instalaci windows, tak nejspise odchazi GK

uvedl jsem nejdůležitější (povinné) ovladače.

méně důležité / volitelné ovladače:
- ovladač sata je vždy součástí chipset driveru.
to co se tam nabízí je tzv. sata-raid, taky píšou intel matrix storage. disky v zapojení raid nepředpokládám, ale intel to doporučuje i pro ssd disky. protože podporu ssd mají i win7, není ovladač vyloženě nutný, leda že by výkon ssd vypadal divně.
pro úplnost: intel často cpe k chipsetu ovladač "intel me" = jde o integrovaný fízlovací procesor pro firemní správu, doma není k ničemu, ta stará deska ho možná nemá.

- bios: obvykle je pod tím update firmware (biosu). když to dřív jelo, nebývá nutný.
ale tady to vypadá na možnou nekompatibilitu resetu/časování pamětí při použití některých zdrojů. opět spíš nebude potřeba.

instalace:
product key w7 bývá nalepený na bedně, nebo se dá vyčíst ze současné instalace a uložit: stáhnout nirsoft produkey
(až od w10 je zapsaný u m$ a aktivuje se na jednou instalovaný hw už sám)

windows dvd - musí mít servicepack 1, jinak to médium vyhodit.
čistý image jsem si stáhl z uložto, protože m$ ho ke stažení nabízel jen s nějakými překážkami, nevím už v čem byl problém.
další možnost: https://pc.poradna.net/articles/1706209-navod-na-legalni-stazeni-windows-instalacek#r1709318
prý tam jde naklikat i česká verze.
po instalaci nového systému do w7 instaluju "rollupdate sp2": https://diit.cz/clanek/windows-7-convenience-rollup-service-pack-2

při instalaci nového sytému je ideální starý disk v tom průvodci zformátovat. nevzniknou tak druhé windows.
volba dvou systémů při startu jde zrušit v msconfig.exe

připojení na síť: když má člověk svůj router, připojí se k němu automaticky.
jestli je v mém bytě cizí router (providera), já k němu nemám heslo pro správu, má jen povolené mac adresy síťových zařízení, pak takovému providerovi jeho router odpojím a odnesu, ať si ho strčí do pr... a mě dá jen adresy připojení. jiné je to u kabelovek, ale pokud chce moje prachy, pak ten router budu spravovat já, oni končí maximálně u modemu před routerem.

jestli to bude delat i pri ciste instalaci windows, tak nejspise odchazi GK

člověk nemá vždy po ruce více grafik stejné řady, aby je mohl prohodit a vyzkoušet. od toho jsou servisy.