Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno RDP přes OpenVPN

Lokální síť (172.16.10.xxx), dva Win2012 servery a notebook. Remote desktop z NB na oba servery funguje, všechny 3 počítače mezi sebou pingují.
Odnesu NB domů, připojím se přes OpenVPN. Ping (i RDP) mezi NB a serverem 1 OK, na druhý si nepingnu (tj. nefunguje ani RDP).
OpenVPN je bridge (TAP). NB má v obou případech přidělenu adresu DHCP v rámci lokální sítě (172.16.10.10).
Mají Windows nějaký filtr, který pozná, že paket z adresy 172.16.10.10 přišel z VPN a ne z lokální sítě?

Děkuji za případnou odpověď

Problém jsem popsal zjednodušeně. Na síti je 8 serverů a 25 klientů. VPN funguje správně. Všichni klienti bez problému pracují v lokální síti. Když odjedou domů a připojí se přes VPN, na jeden server se nedostanou. Firewall na serveru jsem vypnul, stav stejný. V security policy jsem nic nenašel, google mi zatím nepomohl, tak pátrám dál.