Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UPgrade PC?

Ahoj,
prosím vás o radu, jestli se dát do apgrejdu nebo ne.
Nyní jsem na i5 3470: gtx 660, 24 GB RAM DDR3 1866, SSD.
A otázka je jestli se vyplatí koupit "lepší procesor" ale de o to že mám desku ASRock z 77 Extreme 4 patice 1155 a pro tuhle se už procesory nevyrábí.
Na bazarech jsem našel nějaký procesory ale nejsem si jisty jestli to není zbytečný koupit.
A nebo spíš počkat a koupit novou desku ramky a procesor.
PC bude využiván na prácí v 3D programech a hudebních softwarech.
Co mi poradíte? Díky:)

Urcite ne v MT aplikacich, to je u stejné rady UCP vylouceno, neverim.
Na Singe mozna, tomu bych se nedivil, mnohdy maji "i5" nebo i "i3" CPUs rady lepsi score na single jak i7 které jsou hlavne pro "MultiThreads" aplikace, pak zalezi na taktu jadra, ale CPU stejné rady s 2x tolik Threads nemuze byt méne vykonu jak 4Thread.

Vyplatí na co máš 8 vláken tak třeba na nový hry ano co jsou na ty programy nevím jaký jsou požadavky,zbytek HW má ok.Takže otázka spíš zní jestli si nějak extra pomůže koupí novýho HW za současný ceny co jsou.Osobně třeba převádím na i7 v ConvertXtoDVD a je to znát dost ta rychlost vs 4 jádro co sem měl...

No zas to nepřeháněj za 500to nikdo neprodá za to jsou plečky Athlony X2 tk max,za 3 máš jenom Ryzen 3 1300X 4 jádro a výměnou CPU má pořád dobrej komp na pár let na nový hry a vícevláknový aplikace...

Pro tazatele:to je na tobě pořád budeš mít dobrej komp když vyměníš CPU za i7 nebo Xeon na X let jak píšu výše,jestli nic z toho nepotřebuješ tak si nech tu i5,nenapsal si jak vyšší výkon a k čemu ti už ta i5 nestačí....

Tak to by nikdo asi nemanipuloval když to je AMD vs AMD,jako je to fuk já postoval že za 3 koupíš jenom 4 jádro i když výkonnější, kdežto tady má třeba 4 (8 vláken) což mu k tý GPU stačí bohatě ta i7 ,nevím jakej výkon a na co chce a na co mu to teda nestačí.Za mě za málo peněz hodně muziky ,má tam dost RAM tak je asi k něčemu potřebuje tj 32GB tj 8000Kč ca,lepší MB 4000Kč,CPU 5000Kč tak jestli se mu chce vypláznout 15 když má pořád slušnej komp může.:-)

AMD FX je uz davno mrtva rada, navic je to brzda pro grafické garty hlavne kvulti tomu, ze ma FX moc utahlé HRDLO. Na SW s 8X Modul docela jeste usel, ale s vyskokym TDP, tedy mimo radu E ktera stahla TDP ze 125W na 95W
* U nekterych(poslednich AM3+) deskach zvysily trochy cely mustek a s OC RAM trochu FPS stouply, ale v té dobe nad R9@380X nemelo cenu doplnovat neco vykonejsiho protoze FPS byly ty samé, to se neda s Ryzenem vubec porovnavat...