Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Amd Vishera fx 8370 - chlazení, taktování

Dobrý den,

poprosil bych Vas o radu vymenil jsem svuj stavajici procesor amd vishera 6300 za 8370 stavajici teploty v idle rezimu mam 40 stupňů a v zatezi po pouziti OCCT se mi teplota nedostala pres 59 stupnu. Chladic https://www.czc.cz/coolermaster-hyper-tx3_2/65686/produkt zakladni deska https://www.czc.cz/asus-m5a97-r2-0-amd-970/112017/produkt chci se zeptat zda jsou teploty normální a zda si mohu dovolit taktovat samozrejme na jinem chladici, nechci ale vodní chlazení..

Děkuji

Změna předmětu, původně: Amd Vishera fx 8370 (host)

- Mohl jsi zakoupit klidne 8350 stoji min a ma prtakticky identicky vykon jako 8370, nebo posledni optimizovanejsi radu FX @ E (8350E) s nisim TDP (95W o proti 125W)
- U AMD FX@8350/70 doporucuji stahnout pomoci BIOS trosku [V-Core] které je vyrobcem zakladni desky dan trochu vyse coz se muze odrazit na vysich teplotach (ale bavime se o 5C° ne vice).
* Teplota v IDLE okolo 35-40C° je zcela mozna, - a jestli mas v pokojicku teplotu okolo 28C° tak 40C° pro 125W FX se jeste da ;-)

Zde jsem nasel 8320E (95W) za 2200Kc , ale cena vykon te vyjde nejlevneji 8 modulovy FX 8300 - 1800Kc (95W - frekvence 3.3GHz a 4.2GHz Turbo), ale zakupovat dnes NOVY AMD FX, uz bych spise doporucil zakoupit, nebo setrit na novou sestavu (treba na Ryzen, jestli chces zustat u AMD a za maly peniz chces vice srdci/cores) :-)

Otazka k taktování me 8370 je asi zbytecna z hlediska teplot ze ?

- Bohuzel ano, FX se chladi vzduchem hodne spatne.
* Ale FX rada patrila snad mezi ty nejlip taktovatelné co jsem ze vsech CPU kdy vubec zkusil, to se Vischere musi nechat :-)

Bavim se o FX 8370 tak co tu meles ? Mozna to nevis, ale chladit CPU s 120TDP neni to samé jako CPU 95TDP. Tak ty chytracké pripominky lidi co potrebuji za kazdou cenu neco napsat dopadaji, jestli ty chladis (bezmala 200W) pri OC FX@8370 tak si to delej doma, ale nedoporucuj takovou hovadinu lidem..