Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypnuti HDD ve Win10

Zdravim neznate nekdo nejaky soft kde bych mohl Softwarove odpojit/vypnout hdd jedna se o starsi Seagate ST500DM002, ktery pouzivam tak maximalne 2x do tydne.
Vadi mi na nem ze je jako jedina vec v PC slyset a nechce se mi ho pokazde odpojovat,pripojovat.

cela sestava v popisu

PS: klidne pokud by byla nejaka moznost v BIOSu tak by to bylo taky super, ale nic jsem nenasel

Tady by se hodilo vědět, co na tom disku máš. Pokud na ten disk máš aktivní cesty z jiného disku, které se automaticky zaktivují při zapnutí programu, pochopitelně ti to nebude fungovat. Jenže na to ti nepomůže ani software, ten používá podobný způsob uspání disku.

To co si psal: o data bys přijít neměl.
K odpovědi: Pakliže tam máš Steam hry, tak to je ten zakopaný pudl. Protože můžeš mít sice Steam na disku dejme tomu C, ale jakmile ho pustíš, aktivuješ tím i soubory na disku D, které ke Steamu patří. Proto se ti asi nemůže uspat.

Nestačí.

1. Vypni indexovanie na jednotke.

2. Vypni antivírus skenovania jednotky
(ak máš nejaký AV šmejd nacpatý v OS, tiež vypni, "zatni žílu u pytlíku" špicľa v podobe MS Defender). Autoruns64.exe

3. Uisti sa, čie je vypnutá automatická defragmentácia (Plánovač úloh prezradí viac).

Viac ma momentálne nenapadá, okrem chkdsk apod.
Idem uťahaný z firmy ako pes. Pakovia mi zase odfajčili na stavbe tri motorové píly. Tento týždeň ich šesť odišlo. Polocigánska čvarga, ak neukradne, aspoň dodrbe.

Antivirus nebo jakékoliv skenování se vypíná automaticky jakmile má zapnutou tu funkci v možnostech napájení. Antivirus totiž spadá pod databázi systému, stejně tak jako plánovaná defragmentace. Problém spíš bude v programech (konkrétně v odhaleném Steamu) kdy nějaký program aktualizuje či prohledává svoje soubory, tím samozřejmě volá i druhý disk který se musí probudit. Možnost je ho vypnout skrz správce zařízení nebo prostě zařídit se tak, aby na jednom disku program nevolal soubory nebo program z druhého disku... Ofc pak tu je i možnost v BIOSu ale... s BIOSem nejsem kamarád, takže to neporadím :D

V manuálu je:

SATAx Hot Plug [Disabled]
Allows user to enable or disable the SATA hot plug support.
[Enabled] Enables hot plug support for the SATA ports.
[Disabled] Disables hot plug support for the SATA ports.

Dej na ENABLED, pak lze "Bezpečně odebrat".