Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nazor na NB

Hladam novy notebook, kedze moj 7-rocny HP Probook uz je akysi pomalsi a myslim ze investovat do upgrade RAM a na SSD sa asi uz nevyplati.
Mam moznost za necelych 450Eur kupit tento: https://support.hp.com/us-en/document/c05926695?jumpid=reg_r1002_uken_c-001_title_r0002
Parametre (papierovo) mi uplne vyhovuju, akurat asi upgradnem RAM na 8GB a snad budem mat opat na niekolko rokov pokoj.
Nikde som ale nenasiel nejaku slusnejsiu recenziu, takze neviem posudit kvalitu obrazovky a kvalitu vyhotovenia (nechcel by som aby sa mi za par rokov rozpadol).
Ma niekto skusenosti s danym modelom /radou?
NB potrebujem hlavne na office veci, internet, trosku na zakladnu editaciu fotiek... Prenasat ho velmi nebudem, vacsinou bude doma na stole.
Vdaka
Změna kategorie, původně: Hardware. Notebook je notebook. (karel)

HP vseobecne mnoho ludi nema rad, ja osobne netusim ja sa uz dlho o HP nezaujimam takze neviem, ale k tomu tvojmu co mas - HW sa s rokmi nespomaluje, takze skus obnovit cisty windows ci to nahodou nebude zas rychle. Odinstaluj antiviry a podobne veci na pozadi. Alebo skontroluj si ctrl-alt-del spravca procesov ci nebezi furt nejaky proces naplno na 50% alebo 100% CPU, u W7 a starsich sa tak zasekava windows update a da sa to riesit. Apod. 7rocny notebook musi byt dnes stejne rychly jak pred 7rokmi, HW sa nespomaluje.

P.S> co sa tyka komponentov toho ntb tak je celkom ok ak na tom nechces hrat nejake graficky narocne hry. CO sa tyka rozsirenie RAM neviem ci to ma zmysel 4GB moze stacit, ale ak mas nejake narocne SW tak ok daj tam 8GB

Počítač spomalují pouze programy, automaticky spouštěné po startu. Nainstalovaný balast - pokud se nespouští automaticky po startu Windows - nic nezpomaluje.
Je tedy třeba pohlídat, co vše se spouští po startu a nepotřebné věci vyházet. K tomu je vhodné použít MS Autoruns.

Podla mna pocitac spomaluju vsetky programy.
Dnes totiz prevazna vacsina programov zabera v RAMke ovela viac priestoru ako pred 5 ci 10 rokmi (ak sw aktualizujeme samozrejme) a takisto zvacsa potrebuju rychlejsi procesor, cize na tom istom PC pojde dnesny Office napriklad pomalsie ako ten co sa instaloval pred 10 rokmi.

Ale inak mas v podstate pravdu samozrejme, ten procesor pojde stale tak isto ako siel ked bol uplne novy, akurat bude musiet vybavovat ovela viac poziadaviek.