Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nová sestava nenastartuje

Zdravím,
poskládal jsem dnes dohromady tuto sestavu:
Intel Core i5-8400
ASRock Fatal1ty Intel B360 gaming 4k
Adata xpg gaming d10 2x16GB ddr4 3000mhz
EVGA Geforce gtx 1070 Ti 8Gb DDR5
Seasonic focus 80plus 550W
Jenze po prvnim sestaveni jsem byl hned zklamany, PC nenastartovalo. Panel od chassis mam do MB zapojeny ok, piny jsou popsane na MB i jsem vse zapojil podle prirucky k mb, ale power tlacitko je bez reakce. Jedinne co je viditelne je problikavajici led na mb, od doby co zapojim zdroj problikava cervene, ale cpu/case fany ani tuk. Samozrejme nez se tu ptam Vas jsem zkousel odebirat komponenty, az do CPU+MB ale zadna zmena, reslotoval jsem DIMM, zkousel bez nich, stejne tak GPU.
Zdrojem jsem nahodil starsi PC kde je tedy 20ti pin + 4pin na cpu, ale myslim, ze staci jako dukaz, ze zdroj je ok (taky jsem nasel na internetu trik s kancelarskou sponkou a zdrojem, vyzkouseno, fan zdroje se toci).
Naposledy jsem PC kompletne rozebral a zase slozil, vysledek stejny, jen problikavajici mb, na internetu byl jeste figl s vyndanim baterky na 30sekund, opet vse beze zmeny, proto prosim o radu Vas, doufam ze neni problem s kompatibilitou hw, ale máte nějaké tipy, proč pc nestartuje.
Předem moc děkuji
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Pokud si rozebral i s kompletním vyndáním MB (zkontroloval jestli máš správně distanční sloupky jestli nic nezkratujou) z case,zkusil jinej PSU a zapojit jenom na integrovanou IGP,tak pak vyndat úplně a testovat ještě mimo case v základu,jestli nic bude vadná MB nejspíš...(batrku je lepší vyndat ca na 5 minut,30s je málo)

Nemohu najít odkaz v historii, ale tento "build" je právě podle předlohy jednoho uživatele tohoto fóra, taky měl 3000 dimm na 2666 mobo a tak jsem si myslel, ze tim mam kompatibilitu podepsanou taktez, mozna se mylim a nakonec budu ramky vracet, kazdopadne ted jsem nasel jeste 8GB 2400MHz DDR4 CL16 DIMM od Patriot signature, zkusil jsem i s tou a nic... Určitě zkusím co psal Lukáš, nezapojovat chassis a zkusit tak venku nahodit tim zkratovanim pinu. MB se zdrojem jsem venku z chassis odpoledne mel, ale vzdy jsem alespon predni panel zapojoval...

v manuálu jsem pro slotting ram našel možnost jen s 2 a 4 moduly, napadlo mě, že tedy potřebuji minimálně dvojici, nainstaloval jsem 2x 8gb ddr4 2400mhz do slotu a2 b2 podle manualu a ani tak
https://vimeo.com/280705837
cpu jsem vcera v noci vyndal, vyčistil, socket prohlížel pod světlem, opatrně usadil a zkusil znovu právě před pokusem na videu.
Budu posílat na reklamaci, nedomnívám se, že bych něco učinil špatně, proto jsem se uchýlil do poradnu pro rady, s deskou jsem zacházel až s posvátnou úctou, moc se mi líbí a je to můj první build který zřejmě budu moci označit jako "herní". Jiný zdroj jsem nezkoušel, zato jsem zkusil tento seasonic na jiné sestavě i ho "jumpnout" kancelářskou sponkou.

Máš opravdu dobré oči? Na socket se fakt raději podívej přes lupu - tyhle intelí "postýlky" jsou až strašidelně náchylné k poškození (stačí, když neosadíš CPU kolmo a přesně k patici a následně "zaretenžuješ" - vyhlé piny jsou na světě). Nikdo tě nepodezírá z diletantství, stane se to i ostřílenému technikovi. edit: A PC se pak chová přesně tak, jak popisuješ.

Musí to fungovat i při osazení 1 modulu. Každopádně pokud to nefunguje a neudělal jsi žádnou chybu, tak máš fakt pech.
Je to škoda, ale snad tě to neodradí od toho, aby sis poskládal sám vlastní PC.
Nikdo není dokonalý a je možné, že deska je poškozená už z výroby. Snad ti ji vymění kus za kus a nebudeš muset čekat.